OC logo
Banner
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Multicache
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
LOK - OP7F7D
Właściciel: Leone
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne. (WGS84)
altitude Wysokość: 25 m n.p.m.
location Województwo: Polska > pomorskie
type Typ skrzynki: Multicache
size Wielkość: Normalna
status Status: Zarchiwizowana
time Czas: 0:30 h    wayTo Długość trasy: b.d.
hidden Data ukrycia: 15-03-2014
creation-date Data utworzenia: 16-03-2014
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 18-05-2014
znaleziona 25x znaleziona
nieznaleziona 1x nieznaleziona
komentarz 2 komentarze
watchers 0 obserwatorów
visits 0 odwiedzających
votes 24 x oceniona
score Oceniona jako: znakomita
rekomendowana 13 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: AndrzejR, Czarodziej, EdiAda, eliksir, Kaziola88, koshack, Krecik34, Maniek_GDA, megifmt, misuszatek, MSZU, sloma_85, telefonalarmowy
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Offset cache  Miejsce historyczne  Potrzebna latarka  Dostępna tylko pieszo  Skrzynka niebezpieczna 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Liga Obrony Kraju powstała 13 listopada 1962 przez przekształcenie Ligi Przyjaciół Żołnierza, a wcześniej Towarzystwa Przyjaciół Żołnierza. Była stowarzyszeniem paramilitarnym i patriotycznym o charakterze masowym - skupiała około 2 mln członków.
Liga Obrony Kraju przetrwała zmiany ustrojowe. Obecnie obowiązujący statut z 6 maja 2011 r. (uchwalony na XIV krajowym zjeździe delegatów LOK) określa LOK jako "ogólnopolskie, patriotyczne stowarzyszenie skupiające w swoich szeregach obywateli dążących do umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej oraz gotowych do jej obrony". Stowarzyszenie kultywuje tradycje narodowe i tradycje oręża polskiego. Nawiązuje do dorobku swoich poprzedniczek – Towarzystwa Przyjaciół Żołnierza i Ligi Przyjaciół Żołnierza. W Lidze działa 177 klubów Oficerów Rezerwy zrzeszających ponad 7968 oficerów, chorążych i podoficerów rezerwy, w szczególności absolwentów SOR i SPR. Obecnie w LOK zrzeszonych jest 131796 członków, zorganizowanych w 4620 klubach i kołach LOK.

O miejscu:
Zarząd Główny LOK, jako wieczysty użytkownik działki, zamierzał wejść w porozumienie z jednym z deweloperów, który miał wybudować na tym atrakcyjnie położonym terenie budynki mieszkalne, a przy okazji nowe pomieszczenia dla stowarzyszenia. Tak wyglądała sytuacja przed dwoma laty, kiedy to miałem przyjemność prowadzić tutejszy ośrodek nauki jazdy. Niestety, dwadzieścia miesięcy temu ośrodek szkolenia kierowców został zlikwidowany. Od tego czasu straciłem Brama wjazdowa / Fot. Ireneusz Gębskibliższy kontakt z LOK. Zajrzałem tu dopiero dzisiaj, wracając z pobliskiego cmentarza garnizonowego. To co ujrzałem, można określić jednym słowem: ruina. Zupełnym przypadkiem natknąłem się też na instruktora nauki jazdy, który kiedyś tu pracował (odszedł wraz ze mną, a teraz uczy kursantów w prywatnym ośrodku). Od niego dowiedziałem się, że obiekt jest całkowicie opuszczony (biuro ZW LOK wynajęło dla siebie dwa pokoiki przy pobliskiej ul. Orzeszkowej), a o budowie nowego nic nie słychać. Dewastacja pogłębia się, a resztkami dawnych biur i warsztatów zaczęli interesować się złomiarze i drobni złodziejaszkowi (kilka dni temu było włamanie do garażu). W sąsiedztwie stały niegdyś obiekty należące do Ruchu. W tej chwili nie ma już po nich ani śladu i tylko patrzeć, jak na uprzątnięty z gruzów teren wejdzie inwestor. Czy stanie się tak również w przypadku LOK? Nie wiem tego. Może jednak, wzorem PZPN, przydałoby się odmłodzić zarząd (obecny prezes „panuje” od ponad dwudziestu lat.
Źródło: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ruiny_lok_w_gdansku_248497.html
Dla mnie osobiście miejsce ważne, ponieważ tutaj kilkanaście lat temu robiłem kurs na prawo jazdy.

Skrzynka to offsetowy multicache. Koordy wskazują na wejście do budynku.

 

LOK wejścieEtap pierwszy znajduje się na poziomie -1 na wysokości 2 m. Dalej musisz radzić sobie sam.

Dla pierwszych dwóch znalazców są certyfikaty:)Z uwagi na wielkość certyfikatu FTF w skrzynce mało fantów na wymianę, proszę o uzupełnienie po wyjęciu tego certyfikatu :)

Powodzenia!

travelbug Geokrety

geokret  Łajba na randki - Całkowity dystans: 2600 km
geokret  Eco Classic 42W - Całkowity dystans: 397 km