OC logo
Banner
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Tradycyjna
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Nora [HP] (pm22) - OP7DF6
Dom Weasley'ów
Właściciel: piotrmichal
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne. (WGS84)
altitude Wysokość: 80 m n.p.m.
location Województwo: Polska > wielkopolskie
type Typ skrzynki: Tradycyjna
size Wielkość: Mała
status Status: Zarchiwizowana
hidden Data ukrycia: 10-05-2014
creation-date Data utworzenia: 01-03-2014
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 26-03-2015
znaleziona 53x znaleziona
nieznaleziona 0x nieznaleziona
komentarz 0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
visits 1 odwiedzających
votes 48 x oceniona
score Oceniona jako: dobra
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

 

Nora – dom zamieszkiwany przez rodzinę Weasleyów. Jest położony na południe od wioski Ottery St. Cachpole (nad rzeką Ottery w Devonie). Najprawdopodobniej składa się z pięciu pięter, a ich układ jest tak rozmieszczony, aby dom mógł utrzymać się w pionie.

Pomieszczenia znajdujące się w Norze:

  • Kuchnia – dość duże pomieszczenie, którego centrum stanowią drewniany stół i krzesła. Na kamiennym kominku ustawione są rządkiem książki kucharskie własności pani Weasley, a na ścianie wisi magiczny zegar posiadający dziewięć wskazówek z imionami wszystkich członków rodziny i wskazujący gdzie lub w jakiej sytuacji znajduje się obecnie każdy z nich.
  • Pokój Rona – średnich rozmiarów pomieszczenie znajdujące się na najwyższym piętrze. Jak przypuszczał Ron, gdzieś nad nim musiał znajdować się Ghul, który bębnił w rury, gdy wydawało mu się, że w domu jest za cicho. Ściany w pokoju są powyklejane plakatami i wszystkim, co związane z Armatami z Chudley, czyli ulubioną drużyną quidditcha Rona. W pokoju znajdują się m.in. samo tasujące się karty, czarodziejskie szachy i wiele innych przedmiotów, o których mugolskie dzieci mogłyby tylko pomarzyć. Na drzwiach widnieje napis: Pokój Ronalda.
  • Pokój Percy'ego – małe pomieszczenie położone na drugim piętrze. Okno wychodzi na ogród, co z pewnością pomogło właścicielowi w pisaniu listów miłosnych do swojej dziewczyny – Penelopy Clearwater. Gdy Percy skończył Hogwart rozpoczął pracę w Ministerstwie Magii, jako pomocnik pana Croucha i właśnie w tym pokoju pisywał długie raporty do pracy. Wkrótce jednak pokłócił się z rodziną i wyprowadził z domu.
  • Pokój Freda i George'a – pokój leżący blisko pokoju Rona, w którym w czasie swego pobytu u Weasleyów, Harry nocował. Jego właściciele opuścili go, gdyż teraz sypiają w pokoju nad swoim sklepem Magiczne Dowcipy Weasleyów. Kiedyś robili tu różne magiczne doświadczenia, więc często można było usłyszeć wybuchy i dziwne odgłosy. Na drzwiach widnieje napis: Pokój Feorge'a i Greda (jest to celowa pomyłka w pisowni imion bliźniaków).
  • Pokój Ginny – małe pomieszczenie znajdujące się na pierwszym piętrze. Na jednej ścianie wisiał plakat zespołu Fatalne Jędze, a na drugiej zdjęcie Gwenog Jones, pani kapitan żeńskiej drużyny quidditcha Harpie z Holyhead. Biurko stało przy oknie, przez które widać było sad.
  • Ogród – leżąca za domem duża powierzchnia, na której, oprócz chwastów, wysokiej trawy i dziwnych roślin znajduje się również mały staw. Ogród zamieszkiwany jest przez gnomy. W lecie często jada się tu obiady. Tam odbył się ślub Billa i Fleur.
  • Stodoła – mały gabinet pana Weasleya, który przechowuje w nim przedmioty stanowiące jego największą pasję – mugolskie wynalazki. Kiedyś stodoła służyła jako garaż dla zaczarowanego samochodu marki Ford Anglia, którym Ron i Harry w II tomie dotarli do szkoły i do tej pory przebywa w Zakazanym Lesie na terenie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.
  • Salon - dość duże pomieszczenie, które było bardzo zagracone, lecz i tak bardzo przytulne. Znajdował tam się również kredens z Ognistą Whisky. Podczas ślubu nocowali tam pan i pani Weasley.
  • Sypialnia Molly i Artura - znajdowała się na czwartym piętrze. Podczas wesela Fleur i Bila państwo Weasleyowie odstąpili swój pokój państwu Delacour.
  • Strych - wejście do tego pomieszczenia znajdowało się przez pokój Rona. Mieszkał tam Ghul.

 

Kesz: mały pojemnik. W środku logbook, ołówek, temperówka (nie na wymianę) i inne drobiazgi oraz GK. Poszukaj wskazówek do odnalezienia skrzynki finałowej.

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
travelbug Geokrety

geokret  Casino Royale - Całkowity dystans: 1804 km
geokret  Trzy krety -- Baran - Całkowity dystans: 1420 km

Wpisy do logu: znaleziona 53x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy