Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Kobiety Mojego Dziecinstwa - OP0C80
Uroki parku Skaryszewskiego
Eigenaar: Ciutnik
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 82 meter NAP
 Provincie: Polen > mazowieckie
Cache soort: Multi Cache
Grootte: Normaal
Status: Gearchiveerd
Tijd: 1:00 h    Lengte: 3.00 km
Geplaatst op: 25-04-2008
Gemaakt op: 19-04-2008
Gepubliceerd op: 25-04-2008
Laatste verandering: 19-05-2015
63x Gevonden
16x Niet gevonden
15 Opmerkingen
watchers 22 Volgers
20 x Bekeken
44 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
29 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: adan, aniamala, bio5, coza, czarkowaty, Darn_47, Elvis7, GeoDrap 224, grabasz44, huculP-y, Iza 224, jatar, makos, Margolcia, martuś, Mechafix, meteor2017, mototramp, p_s_t_r_y_k, PatrykG, Pavel224, PUG Bielany, qbamo, r00t7, starypatyk, Tataminiakus, tATO, tec777, zyr
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Bike  Take something to write  Nature  You will need a shovel  Access only by walk 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Współrzędne wskazują na rekomendowaną do rozpoczęcia naszej wędrówki bramę do parku. Obok macie zarówno przystanki MZK (Park Skaryszewski), jak i miejsca do zaparkowania samochodu. Ponieważ park to miejsce często odwiedzane przez spacerowiczów, dlatego starałem się uprościć Wam poszukiwania na tyle, aby zminimalizować ryzyko dekonspiracji. 

Cała zabawa to CZTERY etapy, z czego TRZY pośrednie to ukryte w dziuplach drzew, przyczepione do patyczków zalaminowane karteluszki zawierające jedną parę liczb: odpowiednio N1 E1, N2 E2 oraz N3 E3. Koniecznie zapisujcie sobie te liczby ale błagam, NIE ZABIERAJCIE karteluszków! 

A oto namiary na owe dziuple z karteluszkami w środku, w proponowanej przeze mnie - aczkolwiek niekoniecznej - kolejności odwiedzania:

 • Etap 1 "RYTM": N52°14,510' E21°03,528' 
 • Etap 2 "KĄPIĄCA SIĘ": N52°14,579' E21°03,138' 
 • Etap 3 "TANCERKA": N52°14,674' E21°03,065' 

Po znalezieniu wszystkich trzech par liczb, zsumujcie wszystkie N (N1 + N2 + N3) oraz E (E1 + E2 + E3) a otrzymane wartości, po podstawieniu do współrzędnych wg wzoru: N52°(N1+N2+N3)' E21°(E1+E2+E3)' dadzą Wam miejsce ukrycia litrowego pojemnika, płytko zakopanego (no niestety) pod bezpańską betonową kostką. Kujka nie będzie potrzebna. Pojemnik zawiera logbook... no i oczywiście fanty :) 

Uwaga - a teraz poprzynudzam!

Z parkiem Skaryszewskim związany jestem od urodzenia. To tu, przeszło 40 lat temu, jako bobaska, mama wyprowadziła mnie w wózku na dużych szprychowanych kołach na pierwszy zimowy spacerek, to tu, w czasach podstawówki, z kumplami z podwórka uczyliśmy się bez trzymanki jeździć na rowerach, tu chodziłem na pierwsze randki z koleżankami z liceum, tu w czasach studenckich przedyskutowywaliśmy nad tanim winem problemy współczesnego świata. Nie przesadzę, jeżeli powiem, ze to tu zaczynały się wszystkie ważne sprawy w moim życu - tak jak i tu wiele z nich się skończyło. "Skaryszak" to zdecydowanie najbardziej ulubione moje miejsce w Warszawie. Miejsce, z którym związanych jest bardzo dużo osobistych emocji - tych z dzieciństwa jak i z dorosłego życia, tych dobrych jak i złych...

Zapraszam zatem na wędrówkę szlakiem moich młodzieńczych fascynacji pięknem odlanym w brązie. Począwszy od nieco monumentalnego "Rytmu" - najbliższego mojego miejsca zamieszkania, poprzez tajemniczą, zmysłową i nieco zapomnianą "Kąpiącą się", aż do mojej ulubionej, wspaniałej w swych proporcjach "Tancerki", która zdeterminowała - być może na zawsze - moje pojęcie o nieosiągalnym ideale  ;) 

Ponieważ dla uproszczenia procedury poszukiwawczej podałem gotowe współrzędne skrzynek pośrednich zamiast namiarów na same rzeźby i dalsze odsyłanie Was w kierunku skrzynek (tak jak planowałem pierwotnie), obiecajcie mi, że przejdziecie te kilkadziesiąt kroków w kierunku parkowych piękności i pokontemplujecie chwilkę ich spiżowe wdzięki  ;) 

Krótkie opisy bohaterek tego multikesza znajdziecie na rewersach karteluszków ale zamieszczam je również poniżej: 

 

Rytm

"Rytm" - inna nieużywana nazwa to "W kąpieli", rzeźba wykonana przez Henryka Kunę zostaje umieszczona na wschodnim brzegu stawu Kajakowego. Jej odsłonięcia dokonał w dniu 7 grudnia 1929  prezydent Warszawy Zygmunt Słomiński. Pierwowzór rzeźby został wykonany przez artystę w drzewie hebanowym w roku 1922, można ją dzisiaj oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie. W roku 1925 Henryk Kuna wykonuje rzeźbę w mrmurze, która to zostaje ustawiona na Międzynarodowej Wystawie Sztuk Dekoracyjnych i Przemysłu Współczesnego w Paryżu, a obecnie znajduje się w ambasadzie polskiej we Francji. W 1923 powstają dwie rzeźby odlane w brązie w naturalnej wielkości z której jedna znajduje się w Muzeum Narodowym w Poznaniu druga zaś w Parku Skaryszewskim.
 Kąpiąca "Kąpiąca się" - rzeźba wykonana przez Olgę Niewską, zostaje ustawiona na niewielkim wzniesieniu południowego brzegu Stawu Łabędziego. Mierzącą 178 cm i ważącą prawie 500 kg rzeźbę w dniu 28 września 1929 prezydent Warszawy - Zygmunt Słomiński uroczyście odsłonił. Przed ustawieniem jej w parku, artystka pokazywała swoją pracę w budynku Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz na dorocznej wystawie Związku Plastyków. W roku 1998 podczas nieudanej próby kradzieży zostaje uszkodzona i poddana renowacji.
 Tancerka "Tancerka" - rzeźba wykonana przez Stanisława Jackowskiego, i odlana w brązie w Pracowni Braci Łopieńskich w roku 1927 pojawia się w parku jako pierwsza. Mierząca 165 cm wysokości i ważąca 235 kg zostaje ustawiona na cokole z czarnego marmuru na środku ogrodu różanego. Jej uroczystego odsłonięcia w dniu 6 sierpnia 1927 roku dokonał prezydent Warszawy Zygmunt Słomiński. Jej pierwowzorem jest rzeźba gipsowa zaprezentowana przez artystę na wystawie Towarzystwa Sztuk Pięknych w roku 1923. W roku 2006 ze względu na pogarszający się stan techniczny rzeźba została zdemontowana i poddana zabiegom konserwacyjnym.
Na lekturę o parku zapraszam tu: http://www.skaryszewski.pl
Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Parkowe klimaty
Lanie wody ;)
1) Rytm
2) Kapiaca sie
3) Tancerka