Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Akcja Kośba - OP7B93
25 maja 1944
Właściciel: vonStirlitz
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 201 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podkarpackie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Czas: 1:00 h    Długość trasy: b.d.
Data ukrycia: 05-02-2014
Data utworzenia: 05-02-2014
Data opublikowania: 05-02-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 16-01-2022
30x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 5 obserwatorów
76 odwiedzających
22 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
18 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: AntyHaker, BaracudaV, Belushi, Bestje, desantzły, DrużynaWiewiórki, frater86, jacekop, Katarzyna, mandrake13, p_nowik, Pawello, Qsiaki, Semenek, spioch89, szlakam, Volfram, ziuta_pat
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Wymagany dodatkowy sprzęt  Scenariusz WIGO  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Akcja Kośba to kryptonim operacji prowadzonej od 1943r. na terenie okupowanej Polski przez oddziały Armii Krajowej. Akcja wymierzona była w niemieckich funkcjonariuszy oraz ich polskich kolaborantów, miała za zadanie eliminację oraz zastraszenie najbardziej niebezpiecznych dla podziemia hitlerowców.   

Jej odłam to akcja w Rzeszowie - 25 maja 1944 roku doszło do udanego zamachu na dwóch gestapowców: SS-Oberscharffuhrera Friedricha Pottebauma oraz Johana Flaschke. Pottebaum był szefem referatu politycznego rzeszowskiego Gestapo, zaś Flaschke, jego tłumacz - śląskim renegatem i zdrajcą.

Jest to moje pierwsze WIGO, w planach miałem dużo bardziej rozbudowany scenariusz. Lecz niestety, jako rasowy humanista kiepsko walczę z programami, zatem scenariusz jest dość prosty. Mam za to nadzieję, że przyjemny.  

 Keszerko/keszerze, wcielisz się w rolę por. "Bema" i obejmiesz dowodzenie nad akcją. Twa misja to  godzinna przygoda z historią, przygoda która przyniosła uczestnikom Virtuti Militari.

Do walki o przypomnienie zapomnianej historii będzie Ci potrzebny program do scenariuszy WIGO. Polecam aplikację WhereYouGo na androida https://play.google.com/store/apps/details?id=menion.android.whereyougo&hl=pl

Jeżeli jest to Twoje pierwsze WIGO, zerknij do samouczka: 
http://wiki.opencaching.pl/index.php/Wherigo_czyli_Scenariusze_WIGO Znajdziesz tam podstawy takie jak idea stref w których pojawiają się postacie i interakcje z nimi. 

Uwagi techniczne:
Przy czwartym etapie może zdarzyć się, że sygnał będzie pływał i aplikacja nic nie pokaże. To wina budynku przy którym jest etap, zaradziłem temu zwiększając zonę tak, że obejmuje drugą stronę ulicy. Polecam przejście tam w razie problemów.
Aplikacja WhereYouGo ma pewne cechy szczególne, lubi wyłączyć GPS aby oszczędzać baterię. Ma też dość niską szybkość reakcji, możliwe, że będąc we właściwym miejscu jeszcze przez chwilę nie zobaczysz występujących tam postaci lub zadań. Poczekaj chwilę stojąc w miejscu, powinny się pojawić.  

Atrybut 'zalecane szukanie nocą' dotyczy finału. Etapy nie wymagają przykrycia mrokiem, lecz podjęcie finału za jasności w dzień roboczy to niemal stuprocentowa szansa spalenia miejsca. Nie rób więc tego, uszanuj mój trud i pieniądze włożone w stworzenie kesza.  Finał jest tak zaskakujący, że przechodziłem koło miejsca przez trzy lata nie dostrzegając elementu który dał schronienie keszowi. Bezczelność jest tu istotna :)

Scenariusz do pobrania tutaj: http://chomikuj.pl/stirlitz.isajew/opencaching 

Skrzynka bierze udział w akcji 'zdobywasz, oceniaj'. Wpisz proszę ocenę, zajmie Ci to sekundę a ja będę wiedział czy dany kesz podoba się czy nie, co w nim lub następnych zmienić. Możemy razem na plus zmieniać nasze kesze. Dziękuję! 

Dobrej zabawy! 

Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
Parking --- Darmowy parking tuż przy dworcu.