Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Akwamaniak Q2-Obsada - OP79C9
Dobór obsady
Właściciel: Olo74_Lilalu
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 206 m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 08-03-2014
Data utworzenia: 05-01-2014
Data opublikowania: 08-03-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 24-04-2016
43x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
1 odwiedzających
42 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
3 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Galka, hobbbysta, Niflhel
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebna łopatka  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Informacje wspólne dla całego cyklu:

Pomyślałem, że warto pokazać Wam, a może i zachęcić do zainteresowania się hobby, jakim jest akwarystyka. Dziedzina ta był bardzo popularna jeszcze w latach 80’tych. Moim zdaniem największy „bum” miał miejsce w okresie od lat 60-tych do wspomnianych 80-tych. Wiązało się to z kilkoma czynnikami:
- dostęp do sprzętu już był, ewentualnie można było wiele rzeczy zrobić samemu;
- pojawiało się coraz więcej ryb i roślin,
- rozwijały się lokalne i ogólnopolskie stowarzyszenia akwarystyczne
- (i chyba najważniejsze) w czasach bez telewizji, bez Internetu, bez kolorowych magazynów, wiele osób chciało mieć w domu wycinek, kolorowego egzotycznego świata.

Dużo akwarystów (łącznie ze mną) właśnie w tym czasie miało pierwszy kontakt z tym hobby. Potem różne sprawy odrywały nas od tego tematu, jednak po latach ludzie powracają do starych przyzwyczajeń i odkurzają temat „akwarium w domu”.

Dziś mamy do dyspozycji dużo więcej: sprzętu, ryb, roślin, innych zwierząt wodnych, gotowych rozwiązań – generalnie jest dużo łatwiej. (Są nawet specjalistyczne firmy, które zrobią wszystko za Was, będą cyklicznie odwiedzały Wasz zbiornik, a dla Wy będziecie tylko podziwiać – ale nie ma to jak samemu Uśmiech )

Natomiast jedno się nie zmieniło – trzeba zagadnienie akwarystyki rozpatrywać globalnie i dopasować do siebie wiele elementów. To jest właśnie pomysł na kilka keszy.

Trzy niezależne quizy:
- Q1 wybór sprzętu (OP745D)
- Q2 dobór obsady (OP79C9) - tu jesteś
- Q3 obowiązki akwarysty (OP7E77)

I jeden multi (OP7E78), do którego pozyskania potrzebne będzie rozwiązanie powyższych. Powodzenia.


 Poniższe informacje związane są tylko z tą skrzynką Akwamianiak Q2 !!

 UWAGA!: Współrzędne nie wskazują położenia skrzynki. Wskazują na giełdę kwiatową i zoologiczną w hali na stadionie "START". Giełda kwiatowa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-09:00 oraz 12:00-17:00, w soboty 07:00-12:00. Dostępne kwiaty cięte i doniczkowe. Te pierwsze zazwyczaj w większych bukietach, ale cena jest faktycznie atrakcyjna. Natomiast giełda zoologiczna czynna w niedziele od godziny 08:00-12:00. Na halę wskazują również koordynaty innego kesza: "Sportowe kwiaty" - traktuje on jednak o innej tematyce i autor został poinformowany o nowym sąsiedztwie tego quizu.


Nie musicie udawać się na teren giełdy, ale warto. Można tam kupić praktycznie wszystko, co związane jest z akwarystyką, ale nie ma obowiązku ilości hurtowych (jak przy Q1). Ceny różne, raz taniej raz drożej. Giełda ma jeden plus - jest duży wybór ryb. W wspomnianych latach 80-tych, w każdym sklepie zoologicznym były akwaria z rybami. Dziś w większości jest tylko karma i akcesoria dla zwierząt. Dodatkowo na giełdzie jest asortyment dla innych zwierząt: psy, koty, gady, płazy, ptaki, robaki i małe ssaki:)Dla każdego coś miłego. Psów i kotów z uwagi na ustawę o sprzedaży tych zwierząt już tu nie kupicie, pozostałe bez problemu.


Quiz nawiązuje do problemu akwarysty - "jakie rybki mogę/chcę trzymać w swoim zbiorniku?". Dobór obsady do akwarium to najtrudniejsze zadanie dla każdego, kto ma takie hobby (tak jak i ten quiz). Prawidłowe zestawienie ryb, ich wymagań i upodobań, biotopu czy wystroju zbiornika wymaga doświadczenia i wiedzy. Nie ma co ukrywać - każdy robi w tej kwestii błędy. Trzeba zawsze wiedzieć, jaką rybę chce się trzymać, lub chociaż mieć tą wiedzę podczas kupowania. Niestety w tej kwestii sprzedawcy rzadko, kiedy powiedzą całkowitą prawdę. Zazwyczaj "tak, tak, to rybka spokojna, bez wymagań i niewielka". A potem rośnie harpagan (o ile dożyje, bo może mieć nieco inne potrzeby) na 40 cm, który wszystko inne traktuje jako pokarm. Albo słynne kule z bojownikami, lub jednym welonkiem. Jeżeli ktoś z Was posiada takie coś to przepraszam, ale wcisnęli Wam kit. To nie jest dobre rozwiązanie. Ryba się zwyczajnie męczy, a Wy nie jesteście w stanie zachować odpowiednich parametrów wody. Dobra - koniec przydługiego wstępu, będziecie chcieli zakładać akwarium, to można wszystko doczytać (tylko trzeba chcieć), a i ja chętnie pomogę.


Waszym zadaniem będzie odgadnąć nazwy ryb przedstawionych na zdjęciach. Nie jest wymagana wiedza o ich potrzebach bytowych czy żywieniowych. O tym poczytacie w ramach własnych potrzeb. Zdjęcia są mojego autorstwa, niektóre lepsze, niektóre gorsze, nie wiem czy google pomoże tak łatwo. Trzeba raczej sięgnąć do książek, lub stron akwarystycznych. Jeżeli otrzymam liczne informacje, że coś jest zbyt trudne to postaram się to zmienić lub podpowiedzieć. Przyznam się, że dla utrudnienia miały być zdjęcia młodego narybku przy kilku gatunkach, ale to byłoby za trudne. Z tego pomysłu zostały dwa zdjęcia jako ciekawostka.

Jest podana informacja czy chodzi o nazwę polską (pl) czy łacińską (lac).

Rozwiążesz nazwy - dalej pójdzie z górki.


Sama skrzynka ukryta:
N: 51 a dalej kombinuj: 513 313 418    26 15 42.    69 39 24    614 55 12    21 312 424
E: 19 i pomyśl: 69 211 518    54 39 426.    21 211 110    19 312 66    68 57 42
Zatem powodzenia i do dzieła.

P.S. Rybki nr 6 mam u siebie, można przyjść i obejrzeć :), a dodatkowo dla grona keszerskiego mogę oddać młode egzemplarze w gratisie :)

P.S.2 Pojemnik może nie duży (0,5l), ale zawiera wszystko co trzeba: certyfikaty pierwszych zdobywców, certyfikaty kolejnych znalazców, gadżety tematyczne (hihi nie polecam ich do akwarium, ale jak ktoś lubi to ok) - zapraszamy. Weź rękawiczki, łopatkę tak na wszelki wypadek.

UWAGA! Nie zapomnij spisać, zapamiętać, cyknąć fotki, czy jak Ci tam wygodniej, laminowanej podpowiedzi z informacjami o położeniu finału.


 

Numer 1
Numer 1

---- ------ (pl)

 Numer 2
Numer 2

----- --------- (pl)

 Numer 3 (młody)
Numer 3 młody

----------- - ------ (pl)

 Numer 3 (mamusia)
Numer 3 mamusia

Mama

Numer 4
Numer 4

-------------- -------------- (lac)

 Numer 5
Numer 5

-------- ---------- (lac)

 Numer 6 (tatuś)
Numer 6 tatuś

Samiec alfa

 Numer 6 (młody)
Numer 6 młody

-------- ------- (lac)

   

EDIT 10-08-2014: Z uwagi na zwalony konar podwyższam nieco poziom trudności terenu do 2.0. Wizyta serwisowa skrzynki (worek precz ;)), dorzucam certyfikaty.

OpenSprawdzacz
Autor tej skrzynki umożliwił sprawdzenie poprawności rozwiązania zagadki (współrzędnych pojemnika finałowego).
Statystyki: prób: 42 razy, trafień: 23 razy.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
OLO-FTF
Wpisy do logu: znaleziona 43x nieznaleziona 0x komentarz 0x Obrazki/zdjęcia 2x Wszystkie wpisy Galeria