Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Stereogram - OP7911
Głaz narzutowy w Jelnej
Właściciel: Jano
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 202 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podkarpackie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 27-12-2013
Data utworzenia: 27-12-2013
Data opublikowania: 27-12-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 04-07-2015
15x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
4 odwiedzających
14 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
7 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Banan, BaracudaV, hitmanns, jaed, matilis, Qsiaki, spioch89
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
Skrzynka nietypowa, choć typowo leśna. Składa się z dwóch etapów, choć nie jest to klasyczny multikesz. Współrzędne prowadzą do głazu narzutowego, gdzie znajduje się I etap. W pojemniku I etapu znajduje się stereogram instruujący czego szukać. I etap ukryty jest na poziomie gruntu. Finał znajduje się w pobliżu, lecz by znaleźć skrzynkę konieczna jest umiejętność czytania stereogramów. Nie każdy to potrafi, więc i skrzynka nie jest dla każdego.
Pojemnik finałowy wg rozmiarówki OC jest wielkości mikro (ok. 50 cm3) z charakterystycznym maskowaniem. A jakim? Tego właśnie dowiecie się po odczytaniu stereogramu. W skrzynce logbook i pisadło. Proszę dokładnie odkładać skrzynkę tak, jak została ukryta. Przy odczytywaniu stereogramu w warunkach złej pogody proszę uważać, aby nie zamoczyć kartki,  ponieważ po zamoczeniu obraz nie będzie możliwy do odczytania. Do skrzynki można dojechać samochodem.

Jak odczytać stereogram? Jest kilka sposobów:

  1. Obrazek z stereogramem przybliżyć do nosa, potrzymać chwilę, a następnie powoli oddalać, zrobić "zeza" w taki sposób, aby obrazki leżące obok siebie pokryły się. Następnie powoli oddalać wzrok od obrazu cały czas patrząc w ten sam sposób. Przy określonej odległości punkciki powinny stworzyć obrazek.
  2. Inny sposób polega na "rozmyciu" wzroku - nie należy skupiać wzroku na powierzchni obrazka, ale patrzeć na punkt znajdujący się za kartką. Teraz trzeba tylko dobrać ostrość (można oddalać bądź przybliżać rysunek).
  3. Dobrym sposobem nauczenia się oglądania stereogramów jest patrzenie na jakiś przedmiot znajdujący się w dużej odległości od nas, a następnie ustawienie przed oczyma stereogramu, bez zmiany ogniskowej wzroku (tak jak gdybyśmy nadal patrzyli na oddalony przedmiot).
  4. Można sobie w pewien sposób ułatwić sprawę. Proszę narysować na kartce w odległości mniej więcej 3,5 centymetra dwie kropki, usytuowane na jednej linii poziomej. Ważne jest, aby kropki były identyczne. Teraz "rozmywając" wzrok, proszę spróbować zobaczyć cztery kropki. Następnie postarać się, aby dwie środkowe kropki zlały się jedną i utworzyły jeden ostry obraz. Będzie on jakby tkwił w innej płaszczyźnie niż kartka - to jest właśnie ten efekt. Tak samo postępujemy, oglądając stereogram.
Mała próbka do treningu wykonana przy użyciu tej samej tekstury, co właściwy stereogram:


Serwisowanie
  • 13.07.2014 Gruntowny serwis skrzynki. Nowy, większy pojemnik I-go etapu (0,5 l) teraz pomieścił nawet geokrety i fanty. Do poprzedniego dobrały się jakieś gryzonie. Nowy, zalaminowany stereogram powinien wytrzymać dłużej. Dodana mała niespodzianka... Poprawione maskowanie finału.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.