Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Kopa Cwila i park Romana Kozłowskiego - OP75E6
park z przypadku?
Właściciel: azalisz555
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 98 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Czas: 0:10 h    Długość trasy: 1.00 km
Data ukrycia: 09-11-2013
Data utworzenia: 09-11-2013
Data opublikowania: 09-11-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 07-05-2017
25x znaleziona
6x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 1 obserwatorów
13 odwiedzających
20 x oceniona
Oceniona jako: normalna
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Przyczepiona magnesem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo  Dostępna rowerem  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Kopa Cwila i Park im. Romana Kozłowskiego

widok z parku Kopa Cwila (108m npm.) powstała w latach 70 XX wieku jako tańsza alternatywa wywozu ziemi z budowy budynków i ulic otaczającego Ursynowa. Powstanie jej było więc szczęśliwym dla nas przypadkiem. Wzniesienie zwane kiedyś 'Wielka Górą' postanowiono wkrótce zaadaptować na coś w rodzaju parku, wszystko odbyło się z wielkim rozmachem, choć w miarę skromnie, zbudowano chodniki, ławki itp. Ale to nie wystarczyło i budowniczy puścili wodze fantazji i pobudowali tam masę przeróżnych 'atrakcji', w które wliczyć można wyciąg typu orczyk, kaskadę wodną, korty tenisowe a w północnej części podnóża ogródki działkowe. Niestety żadna z tych atrakcji nie przeszła próby czasu. Dziś po wyciągu ślad widoczny jest jedynie na szczycie, korty zostały przerobione na skatepark, kaskada straszy surowym betonem i kupą śmieci, a ogródki działkowe zostały ostatnio zrównane z ziemią i przerobione na całkiem ładny skądinąd parczek. Oprócz Kopy w parku jest też kilka innych atrakcji: plac zabaw, 'boisko', siłownia na świeżym powietrzu, są również głazy narzutowe oraz rzeźby. Napisałem się co niemiara, a to wszystko w zasadzie możecie przeczytać sobie w internecie jeśli chcielibyście prześledzić historię tego miejsca, która z pozoru wydaje się uboga, a jednak jest to miejsce pełne kulturalnych wydarzeń i wspomnień wielu Ursynowian

Kesz jest to pojemnik po kliszy umieszczony pod współrzędnymi w północnej części parku, ale żeby nie było tak łatwo to musicie się przejść i znaleźć hasełko. Wybierzcie się na spacer ścieżką edukacyjną (zachodnim chodnikiem na szczyt) i zapiszcie alfabetycznie nazwy gatunków (łacina) roślin, ale tylko tych, które stanowią pokarm dla okolicznych ptaków zamieszkujących park i pozostałości ogródków działkowych. Hasłem jest przedostatni gatunek z Waszej listy. Pisadło jest, są małe fanciki także zachęcam do wymiany i oczywiście zalecam mieć oczy dookoła głowy przy próbie podejmowania keszyka (otwarty teren), miłego bobrowania i zapraszam na spacerek bo warto :)

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.