Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Kupiłem czarny ciągnik - OP6DFE
tajemniczy ogród
Właściciel: Werrona
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 107 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 08-08-2013
Data utworzenia: 05-08-2013
Data opublikowania: 08-08-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 20-09-2016
55x znaleziona
0x nieznaleziona
15 komentarze
watchers 10 obserwatorów
30 odwiedzających
40 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
33 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Azymut, BAZYLEK, celicka, daroo88, Drzazga, Elvis7, Escudoo, HagiMTW, hiroaq, INKWIZ, keram58, konstancik, Korlis, lavinka, meteor2017, Mi-Mi, Osił, Pawel Blonie, Pen-y-Cat, Plebek, pytlak999, radekl, Robcon, rommyraf, Roxana, Sarge, Sztefan, tygryskris, unieski, vilkolak, wallson, Zyfika, żeliwny
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Potrzebna latarka  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL


Jako młody chłopak nie był ani przystojny, ani przebojowy. Nie miał więc powodzenia u kobiet. Kiedyś, jeszcze przed wojną widział pokracznego, lecz elegankiego mężczyznę z najpiękniejszą kobietą świata. Całowali się na tylnim siedzeniu Maybacha DS8. Wtedy poczuł, że tak powinna wyglądać również jego droga do szczęścia...

Zaczęło się po wojnie..Tadeusz T. był ambitny, szybko awansował i wkrótce  został wysoko postawionym urzędnikiem w Ministerstwie Transportu. Jako "władza ludowa" rekwirował zabytkowe samochody a następnie przywłaszczał je sobie. W późniejszym okresie miał pełny dostęp do wyrejestrowywanych przez ludzi samochodów. Często były to absolutne perełki, które po remoncie szybko trafiały na jego posesję. To już nie była pasja, to była obsesja...Stworzył największą w Europie kolekcję starych samochodów. Był w posiadaniu zabytkowych aut po Cyrankiewiczu, Jaroszewiczu, podobno miał też w kolekcji auto Göringa... Z czasem stał się również  paserem "trefnej" kolekcji, która w niewyjaśnionych okolicznosciach trafiała na Zachód...(teoretycznie w tamtych czasach niemożliwym było wywiezienie zabytku "od tak", bez pozwoleń).

Miłość do tych maszyn przypłacił własnym życiem - w 1989 roku został zamordowany w niewyjaśnionych do tej pory okolicznosciach. Sprawa jego śmierci i  pochodzenia jego kolekcji wyjaśniana jest do dziś, a zamieszani są w nią obywatele 16 państw. A co stało się z autami? Obejrzyjcie aktualną zawartość jednej z dwóch "dziupli" tego pasjonata..

Kordy ustawione są ogólnie na przydomowy ogród naszego bohatera.Wejście na posesję  z przodu i z tyłu - wielkie dziury w siatce i wydeptane ścieżki. Miejsce  odwiedzane, nie musicie się kryć. Na wszelki wypadek proponuję jednak kamuflarz "na fotografa". 

 Kesz  ukryty jest w garażu, na/w/pod* czerwonym samochodem. Pomogłabym Wam jakoś bardziej w zlokalizowaniu odpowiedniego auta, ale dla mnie samochody generalnie  różnią się tylko kolorami Smile .

*odpowiednie skreślić.


PS. dla tych, którzy znaleźli już kesza  w nagrodę tytułowa piosenka:


http://www.youtube.com/watch?v=eP5wNDeGqLk

 

 

Obrazki/zdjęcia
może nie jestem w najlepszej formie, ale kierownicę wciąż mam!
jest nas tu trochę...
a może i więcej...
rdza nas zjada