Banner
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Tradycyjna
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Czeremcha - prawosławna - OP6CB7
Podlasieee!
Właściciel: Kao
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: -4942 m n.p.m.
location Województwo: Polska > podlaskie
type Typ skrzynki: Tradycyjna
size Wielkość: Mała
status Status: Zarchiwizowana
hidden Data ukrycia: 21-07-2013
creation-date Data utworzenia: 22-07-2013
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 23-07-2015
znaleziona 16x znaleziona
nieznaleziona 4x nieznaleziona
komentarz 2 komentarze
watchers 1 obserwatorów
visits 3 odwiedzających
votes 12 x oceniona
score Oceniona jako: dobra
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Szybka skrzynka  Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Czeremcha (wieś, owszem, ale nie mylcie z położoną niedaleko Czeremchą-Wsią) – powstała w XVI wieku, siedzibą gminy została równocześnie z utworzeniem szlaku kolejowego Brześć-Czeremcha-Białystok (1905r.). Obecnie na terenie gminy Czeremcha zamieszkuje 3774 mieszkańców, w tym w Czeremsze 2640 osób. Gęstość zaludnienia na jeden km. wynosi 39 osób.

 Do głównych obszarów systemu ekologicznego gminy należą:

* doliny rzek o znaczeniu regionalnym i funkcjach: ekologicznej, krajobrazowej i gospodarczej oraz elementy drobnoprzestrzenne systemu przyrodniczego gminy;

* kompleksy leśne jako elementy drobnoprzestrzenne systemu przyrodniczego gminy o znaczeniu lokalnym i funkcjach ekologicznych, gospodarczych i krajobrazowych, pełniące jednocześnie funkcję wodo i glebo ochronną oraz stanowiące ostoje dla dzikiego ptactwa i zwierzyny, zasobne w owoce runa leśnego.

  

Nie jeździmy do Czeremchy tylko po to, żeby sobie pospacerować, czy napić się tego lub owego. Przywiodła nas muzyka etno – a konkretnie Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego Podwórza”. W połowie lipca goszczą tutaj artyści z naszego bliższego i dalszego sąsiedztwa, odbywają się warsztaty (wyplatania ze słomy, tańców ukraińskich itp.), można posmakować regionalnej kuchni i zaopatrzyć się w wyroby rękodzielnicze. Festiwal jest darmowy, dofinansowany m.in. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwo Podlaskie i Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Cerkiew prawosławna pod wezw. Matki Bożej „Miłującej”.

W parafii Czeremcha znajduje się dwie Świątynie. Jedna z nich to kaplica cmentarna we Wsi Czeremcha. Według oficjalnych źródeł powstała ona w XVII w. Druga świątynia jest w Czeremsze -  została erygowana dopiero w 1986 r.  Dzięki staraniom mieszkańców i proboszcza, uzyskano pozwolenie na budowę parafialnej Cerkwi - 11 XI 1987 r. położono kamień węgielny. W owym czasie proboszczem był Ks. Mirosław Oreszuk. W 1988 r. proboszczem został ks. Jerzy Plis, który jest nim do chwili obecnej.

[za www.czeremcha.pl]

 


Skrzynka w niewielkim oddaleniu od cerkwi, mniej więcej na kordach, na widoku. Nie wiem, jak wytrzymałe jest mocowanie, prosiłabym o delikatne obchodzenie się z nią. Zakręcać proszę tylko tyle, aby pudełko się nie otworzyło, a żeby bez problemu można było zrobić to palcami. 

Obrazki/zdjęcia
budowa cerkwi
Czeremcha
Czeremcha
cerkiew