OC logo
Użytkownik / e-mail:   Hasło:   
Banner
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Tradycyjna
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
AN - Pawilon Myśliwski - OP6A1C
Projekt Arkadia - Nieborów
Właściciel: wallson
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne. (WGS84)
altitude Wysokość: 93 m n.p.m.
location Województwo: Polska > łódzkie
type Typ skrzynki: Tradycyjna
size Wielkość: Mała
status Status: Zarchiwizowana
hidden Data ukrycia: 14-06-2013
creation-date Data utworzenia: 13-06-2013
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 02-08-2016
znaleziona 106x znaleziona
nieznaleziona 11x nieznaleziona
komentarz 3 komentarze
watchers 5 obserwatorów
visits 3 odwiedzających
votes 78 x oceniona
score Oceniona jako: dobra
rekomendowana 1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: mateusz.z
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Szybka skrzynka  Można zabrać dzieci  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL


Nieborów i Arkadia należą do najcenniejszych zabytków Mazowsza. Nieborów jest jedną z najpiękniejszych siedzib magnackich w Polsce, Arkadię zaś, zwaną „krainą szczęścia i pokoju”, zalicza się do najwspanialszych polskich parków.

W 1945r., kiedy to rodzina Radziwiłłów deportowana została do ZSRR, Pałac Radziwiłłów wraz z ogrodem w Nieborowie i Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej w Arkadii objęte zostały opieką dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie Stanisława Lorentza, i stworzyły Muzeum w Nieborowie i Arkadii, będące oddziałem warszawskiego Muzeum Narodowego. Umożliwiło to uchronienie pałacu przed dewastacją, a jego zbiory przed rozproszeniem. Muzeum w Nieborowie i Arkadii zostało wyróżnione w 1987 roku za konserwację i pielęgnację nieborowsko-arkadyjskiego założenia pałacowo-ogrodowego Złotym Medalem Ministra Kultury i Sztuki, a w czerwcu 1994 roku Europejską Nagrodą za Ochronę Zabytków (Europa-Preis für Denkmalphlege) fundacji FVS w Hamburgu.

 

Kiedy zespół parkowo-pałacowy powstawał w Nieborowie, myśliwstwo było jedną z najważniejszych rozrywek wyższych sfer. Dlatego też Pawilony Myśliwskiego nie mogło tu zabraknąć. W chwili obecnej Pawilon Myśliwski wykorzystywany jest jako budynek gospodarczy, oraz siedziba straży parkowej. Co ciekawe znajdują się też w nim pokoje gościnne. Pawilon jest trochę na uboczu, więc zbyt dużo turystów się tu raczej nie zapuszcza.

 

Wszystkie kesze związane z projektem AN są na terenie zespołów pałacowo-parkowych w Arkadii i Nieborowie. Wstęp do obu parków jest płatny, bilety w cenie 6zł ulga/10zł normalny! Ze znalezieniem kesza nie powinno być problemu, bo jest ukryty w dosyć prosty sposób. Jedyną trudnością mogą być trafiający się tu mugole. Szczególną uwagę proszę zwrócić na kręcących się strażników parkowych.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Spojlak