Richard Witkowsky, syn bogatego kupca żydowskiego w nadziei na szybszą karierę stał się ewangelikiem o nazwisku Witting. Spełnił swoje zamiary i został zapamiętany jako najlepszy włodarz w historii Poznania. Jako nadburmistrz wyprosił w 1902 roku u cesarza Wilhelma II zgodę na zniesienie twierdzy, która dotąd uniemożliwiała rozwój miasta.
Na podstawie planu opracowango przez Josepha Stübbena na terenach otaczających Bramę Berlińską najwybitniejsi niemieccy architekci wznieśli Dzielnicę Cesarską, a Poznań z zacofanej pruskiej mieściny przeobraził się w elitarne Miasto Rezydencjonalne.
Sercem dzielnicy jest Zamek Cesarski w Poznaniu (choć tak naprawdę królewski - Königliches Residenzschloß). Zamek został zaprojektowany przez Franza Schwechtena, jednak wiele elementów wprowadzono na życzenie Wilhelma II. Cesarz osobiście ustalił szczegółowy plan swojej nowej rezydencji.
Ładny widok na Zamek i należące do Dzielnicy Dom Ewangelicki, siedzibę spółek Raiffeisena oraz Akademię Królewską można podziwiać tuż sprzed skrzynki. Keszyk wielkości mikro umieszczony pod podanymi współrzędnymi, na innym ważnym budynku Dzielnicy - Ziemstwie Kredytowym, które wraz z Dyrekcją Poczty stanowi oprawę Zamku.
Skrzynka nie posiada logbooka papierowego. Keszyk posiada hasło.