Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Linia średnicowa 2 - Śródmieście - OP09C3
Właściciel: starypatyk
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 120 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Czas: 0:10 h    Długość trasy: 0.10 km
Data ukrycia: 12-01-2008
Data utworzenia: 12-01-2008
Data opublikowania: 12-01-2008
Ostatnio zmodyfikowano: 03-07-2017
382x znaleziona
21x nieznaleziona
30 komentarze
watchers 31 obserwatorów
163 odwiedzających
240 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
118 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Ambasador, andesk, anoriell, Armis, art_noise, Azymut, Barty, bielen2k, Blondi, Bluei, Błękitna Team, chalak, Cichy, Corhydron, Czarodziej, damciu88, drachim i kaczka, Driver, dzejbi, Efedryna, Elvis7, Emisza, erykradek, ewciass, flagrate192, Fotoimpresje, freney, gaguś, Garrett, glivec, GRONKI , HagiMTW, Havaker, Hera, isior, iwonia1999, jatar, jjjtstdpl, kacperogps, kaszel3, keram58, Kiko, KoMa69, komstuch, Korlis, kowsiu, krusiaa, kubagrz, lopeeez, lost&found, m_korch, Maciek_B, MaciekB, madzix-13, Mag_mag, Majonez299, Mario&Monia, martwamewa , Matadoor, mekosx, Merkot, michael50, Michal9GDH, mieszko, mikiapole3, Miłka, Miłka&Armal, MiMPy+KB, MIRA, mirtis, Oksa, Osił, p_nowik, Pat., Pawel Blonie, Phoebe, Plebek, Pomurniki, przemo38, Psikiszek, pwargin, QbaPL, Radar206, radziet, Rea79, Robcon, rommyraf, rredan, rubeus, RudaWiedźma, Ryjek+, salvador4, saneczka, Sejanka, sernikk, Silent A, skaposzczet, Skyqen, SSTACHU, StAnd, Tataminiakus, telefonalarmowy, themaciekest, tolek-cacek, trojmiasto, TSW, uhuhu, unieski, ursyniak, vilkolak, wanda, wania95, weerwer, Werrona, ykslavok, Youstyn@, ZalewHK, żeliwny
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Koncepcję budowy tunelu, mającego połączyć dworce Wiedeński i Terespolski, przedstawili w 1884 r. inżynierowie Rohan i Zieliński. Projekt linii średnicowej, w skład której miał wejść most średnicowy na Wiśle oraz tunel zatwierdzono w 1921 r. i trzy lata później rozpoczęto budowę. Uroczyste otwarcie tunelu nastąpiło 2 września 1933 r.

Podczas II wojny światowej tunel został bardzo zniszczony. Po wojnie odbudowano go już w latach czterdziestych. Docelowy układ komunikacyjny wraz z przystankami Śródmieście, Powiśle i Ochota oddano do użytku w 1963 r.

Więcej na temat linii średnicowej w Wikipedii - w tym o tunelu i moście średnicowym.

Dzisiaj linia średnicowa pozostaje najważniejszym elementem komunikacji kolejowej w Warszawie. Szkoda tylko, że ruch kolejowy nie jest tak dobrze zintegrowany z innymi środkami komunikacji w mieście, jak byłoby to możliwe.

Ta seria skrzynek wynika z naszego zamiłowania do kolei, a do linii średnicowej w szczególności. Składa się z trzech skrzynkek umieszczonych na najważniejszych przystankach linii średnicowej i czwartej skrzynki również związanej z koleją. Współrzędne tej czwartej skrzynki można poznać po znalezieniu trzech pierwszych - cyferki składające się razem na współrzędne są umieszczone w logbookach.

Wszystkie skrzynki składające się na tę serię to:
Linia średnicowa 1 - Ochota
Linia średnicowa 2 - Śródmieście (to właśnie ta)
Linia średnicowa 3 - Powiśle
Linia średnicowa już nie - Dworcówka

18.09.2011 Po dłuższych poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na kolejną zmianę miejsca. Sposób ukrycia został zainspirowany skrzynkami, które widzieliśmy w Olsztynie - dziękujemy duetowi rene_zeń/Rydzol. Współrzędne po raz kolejny zmienione. Jest całkiem nowy spoiler.

Skrzynka magnetyczna jest ukryta w podziemiach, przy wejściu na perony. Miejsce jest dostępne przez większość dnia, ale nie wiemy czy można tam wejść w środku nocy (może być zamknięte mniej więcej od północy do ok. czwartej nad ranem).

22.02.2014 Przy kolejnej reaktywacji zachowaliśmy miejsce ukrycia, ale zmieniliśmy formę skrzynki - nadal jest magnetyczna, ale inna niż poprzednio. Uwaga! Trzeba zabrać coś do pisania.

Obrazki/zdjęcia
Szybka Kolej Miejska
Spoiler 2017