Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Watykan edukacyjnie - OP5F82
Jak być niewidzialnym? Odkryj tajemnice magii i iluzji!!!
Właściciel: kawior&jardo
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 119 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 07-01-2013
Data utworzenia: 07-01-2013
Data opublikowania: 07-01-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 27-10-2019
134x znaleziona
4x nieznaleziona
7 komentarze
watchers 15 obserwatorów
248 odwiedzających
112 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
91 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: 19Miki99, AER, An Na, Armis, atena.pl, BAKŁAŻANY, baloniarz, Barciej33, Bartek111, bechem, blackdeath122, Blondi, coosiek, czirios, darbuks, dareckis, dcwp, Don Vito, drachim i kaczka, Driver, dżazder, Efedryna, Esi4, etna&mars, fortepian, GFS, grzejnik, gura11, Harry_Hole, HazelEyes, j_janus, Janoooo, jg-geo, JoannaLadyMoon, kgawor, kociewie, konto_usuniete_22.05.2019, krogulec, kx44, LABER TEAM, Layio, LENSER1, luka128, lupi, maDZIARKA, marcm77, martuś, mieszko, mimex, MiMPy+KB, mixen6, Nannette, Nati., Nefryt+, noorbi, norbinorek, Nosferatu (Rowerowytomysl), Opona Tramwajowa, p_nowik, papryska, paraguan, pati666, piechurek7, Plebek, plus_Amelka, Pyśka, r00t7, rafał+magda, ratowniczka, reddox, rubin, sebastianj, Sir_Jack, Skyqen, smoq, snieeegu, szabla, tbm, themaciekest, Thorgal1977, Tisia, uhuhu, Varanek, Wesker, Whatever, Wieszczu, Wiksmartos12, Wiktoria_K, xlud, xytras, Zawsze25
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Ciekawostki z miejsca zdarzenia:

Jako gród, Ostrów Tumski został założony prawdopodobnie w X wieku, kiedy to stanowił siedzibę pierwszych Piastów W roku 1315 Ostrów został wyprowadzony spod jurysdykcji świeckiej – stał się własnością kościelną Od roku 1504 sąd miejski nie mógł tutaj ścigać przestępców, co często wykorzystywali to ci, którzy łamali świeckie prawo na terenie Wrocławia. Każdy mógł liczyć na azyl na wyspie. Przez wiele lat był siedzibą biskupią. Powstawały tu piękne ogrody z uroczymi fontannami, ale przede wszystkim – zabytkowe kościoły, z których część została zniszczona podczas wojen. Pierwotnie, Ostrów funkcjonował jako wyspa. Połączony był mostem Tumskim z Wyspą Piasek oraz mostem Za Katedrą z prawym brzegiem Odry. W 1824 roku zasypano tą odnogę rzeki, dzięki czemu Ostrów stracił swój wyspiarski charakter, a powstała ulice i pl. Katedralny W dalszym ciągu świecą tu latarnie gazowe, zapalane przez latarnika, co dodaje niewątpliwe uroku temu miejscu Jest tu wspaniały Ogród Botaniczny, który powstał na miejscu zasypanego koryta rzeki Obecnie istnieją trzy kaplice Elektorska, św. Elżbiety i Najświętszego Sakramentu Najcenniejszym zabytkiem jest Katedra św. Jana Chrzciciela. Gotycka świątynia, zniszczona w czasie wojny, została odbudowana na początku lat 50. XX wieku. W Muzeum Archidiecezjalnym podziwiać możemy nie tylko ogromne zbiory sztuki sakralnej, ale również najstarszy, zabytkowy dzwon w Polsce liczący blisko 700 lat, a także egipskie mumie.

Skrzynka-Drogi poszukiwaczko, poszukiwaczu itp, itd, Kesza założyliśmy tylko i wyłącznie dlatego, byś mógł sprawdzić swój kunszt keszerski w trudnych, wręcz ekstremalnych warunkach.

Po pierwsze, miejsce ukrycia kesza jest stale odwiedzane przez mugoli, a nawet całe hordy mugoli.

Po drugie, miejsce ukrycia kesza ma lekko przestrzelone kordy. To nasza świadoma decyzja, gdyż inaczej nie było by żadnej zabawy. Jednak na 100%,wszystko jest fajnie i wszystko jest OK.

Po trzecie i najważniejsze, kesz ukryty jest bezpośrednio pod okiem kamery monitoringu i od Twojej inwencji twórczej zależy czy skrzynkę podejmiesz w sposób dla niej i siebie bezpieczny. W tym miejscu prosimy zachowaj największa czujność.

Po czwarte, kesz jest wielkości mikro, zaopatrzony w magnes. a przy dzisiejszych technikach maskowania nie bardzo wiemy, czy ma to jakiekolwiek znaczenie.

Generalnie będzie ciężko i dość ryzykownieWink, stąd wzięła się tak duża skala trudności zadania.

 Bramy do domu Dawnej Kanonii Kapituły Świętokrzyskiej zamykane są około godz 21.00. W poniedziałki nieco wcześniej gdyż restauracja mieszcząca się w tej bramie jest nieczynna

ZAKAZ SPOJLEROWANIA!!! Zbyt wiele wysiłku kosztowało nas podłożenie tej skrzyneczki w takim miejscu, wiec będziemy okrutnie bezwzględni i wykreślimy każdy wpis psujący zabawę. Sugerowanie miejsca lub sposobu ukrycia kesza jest niedopuszczalne. Ta skrzynka to nasze oczko w głowie, wiec bardzo Was wszystkich prosimy, szanujcie nasz trud i wysiłek. Do skrzynki w bardzo prosty sposób się dostaniecie, nie musicie przy tym w nic kopać i kopać w ogóle. Zamiast siły fizycznej używajcie mózgownicy. Jeśli przypadkowo uszkodzicie kesza piszcie o tym , czasami tak bywa i my to zrozumiemy. Życzymy powodzenia i z góry gratulujemy wszystkim, którzy podejmą ryzyko zaliczenia skrzynki.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.