Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Lucyferek. - OP5EA5
Niech lucyfer oświetli drogę ogniem.
Właściciel: Zjawy
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 11 m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 18-12-2012
Data utworzenia: 16-12-2012
Data opublikowania: 18-12-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 23-11-2013
23x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 1 obserwatorów
4 odwiedzających
23 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
6 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: azik, Dezerter, GG&k, konger, MichAsie, Norbert&Asia
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Wymagany dodatkowy sprzęt  Szybka skrzynka 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Jest to jedna ze skrzynek przygotowanych specjalnie na okazję obozu "Po końcu świata". Każda ze skrzynek znajdować się będzie w odległości do 100m od centrum miejsca imprezy, którym jest Gospoda "Zjawa" (centrum jest kij nalewaka do piw w kegach).

 

Lucyfer - w łac. lucius ferre.

"Drugiego dnia stworzenia świata Bóg powołał do życia anioły. Były one różnej wielkości i urody a było ich trzysta dziewięćdziesiąt dziewięć milionów dziewięćset dwadzieścia tysięcy i cztery. Jednym z największych i najpiękniejszych był stworzony z pierwotnego ognia Lucyfer, którego imię tłumaczy się na  Gwiazda Zaranna a inaczej mówi się na niego Niosący Światło. Anioły wędrowały po Ziemi, kiedy Bóg stwarzał rośliny i zwierzęta. Były jednak istotami przeznaczonymi nie do Ziemi, lecz do Nieba i tam miały mieszkać. Bóg postanowił na Ziemi osiedlić nowe istoty i dać im ją we władanie. Szóstego dnia bladym świtem spłynęła na ziemię przepiękna istota, Lilith, co znaczy Promień Nocy. Zaciekawiła anioły, które zaczęły szukać jej towarzystwa. Szczególnie bliski stał jej się piękny Lucyfer. Legenda głosi, że wdali się w romans.

Bóg zabronił spotykać się Lucyferowi i Lilith. Kiedy nie posłuchali – rozdzielił ich. Lilith została uwięziona na pustyni.

Wtedy Bóg stworzył Adama i uczynił Lilith jego żoną. Ona jednak wzgardziła człowiekiem, za co ponownie została skazana na zamknięcie. Aby Boski plan zapełnienia ziemię ludźmi mógł się powieść, Stwórca uśpił Adama i wyjąwszy z jego boku żebro, ulepił mu z gliny Ewę.

Człowiek miał być władcą Ziemi, najdoskonalszym stworzeniem tej planety. Dlatego Bóg nakazał aniołom, by służyły Adamowi i jego potomkom i opiekowały się nimi. Miały oddać człowiekowi symboliczny i dosłowny pokłon. Lucyfer odmówił. On, istota stworzona z przedwiecznego ognia miałaby uznać zwierzchność jakiejś istoty ulepionej z gliny? Miał się pokłonić mężczyźnie, któremu oddano jego ukochaną? Do jego buntu dołączyło się trzynaście milionów trzysta sześć tysięcy sześciuset ośmiu aniołów spośród prawie czterystu milionów. Obóz wierny Bogu był wystarczająco potężny aby zdławić rebelię. Niebiańskiej armii przewodził Michał. Buntownicy dostali ostatnią szansę – jeśli pokłonią się człowiekowi, zostanie im wybaczone. Zdecydowana większość odmówiła. Za karę zmieniono im barwę z białej na czarną i strącono do otchłani piekielnych.

Lucyfer nienawidził ludzi. Postanowił uczynić wszystko, aby przyczynić się do ich upadku. Skusił Ewę w rajskim ogrodzie i stał się pierwotną przyczyną wszelkiego grzechu. Kochał za to Lilith i uwolnił ją z niewoli chcąc, aby razem z nim rządziła piekłem. Ona jednak była zbyt pyszna i nie mogła mu wybaczyć, że jego rebelia zakończyła się tak spektakularną porażką. Porzuciła Niosącego Światło i związała się z Samaelem."

 

Podążaj za mitem, on  wskaże Ci istotę kesza.

Może być potrzebna pinceta do wyciągnięcia loga.

Kalendarz Majów.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Spoiler