Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
bechem - OP5B8D
Właściciel: bechem
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 336 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Own cache
Wielkość: Bardzo duża
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 17-10-2012
Data utworzenia: 17-10-2012
Data opublikowania: 17-10-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 19-01-2015
19x znaleziona
0x przeniesiona   0 km
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 3 obserwatorów
28 odwiedzających
14 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  GeoHotel  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Potrzebna łopatka  Potrzebna latarka  Skrzynka niebezpieczna  Zalecane szukanie nocą  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

...demon – paź, najwspanialszy błazen, jakiego znał świat. (…) kocur, który nie wiadomo skąd się wziął, wyposażony w zawadiackie wąsy kawalerzysty, olbrzymi jak wieprz, czarny jak sadza lub gawron. W świcie Wolanda pełni rolę błazna właśnie, ma go zabawiać, często prowokuje szatana. Podobnie, jak Korowiow, chętny do zabawy, magicznych sztuczek i karania w prześmiewczy sposób. Spełnia jednak wszystkie rozkazy swego messera. "

 

"Behemot wydaje się być gospodarzem domu, bo podczas nagłych wizyt, zazwyczaj to on jest w mieszkaniu przy Sadowej i przyjmuje nieproszonych gości. Spotkać go tam nietrudno, ale schwytać, to już nie lada sztuka. Kpi z tych, którzy chcą tego dokonać. „Kule się go nie imają.” Ironia jest jego naturą - bez puszystej sierści jest przecież demonem – paziem „najwspanialszym błaznem, jakiego znał świat. Kpiarską osobowość Behemota docenia Woland. Ów koci sługa nie tylko zabawia władcę piekieł, ale jest mu niezwykle oddany i posłuszny, spełnia wszelkie rozkazy messera. Ta kudłata i wąsata postać wielokrotnie, „kocim krokiem”, przechadza się po powieściowych kartach, budząc przede wszystkim sympatię czytelnika."

Behemot (hebr. בהמות BəhēmôthBehemotB'hemot "bestie; zwierzęta"; arab, بهيموث albo بهموت Bahīmūth) – nieprzetłumaczone imię zwierzęcia wspomnianego w Księdze Hioba, 40:15. Przedstawiony jako postać podobna do hipopotamasłonia albo dinozaura.

Najprawdopodobniej, בהמות bəhēmôth to liczba mnoga słowa בהמה bəhēmāh, znaczącego "zwierzę", "bestię" w jęz. hebrajskim[1], co sugeruje, że stworzenie to jest wielkości kilku zwierząt.

Behemot jest pierwszym niepokonywalnym potworem Ziemi (podobnie jak Lewiatan będący pierwszym potworem wód morskich). Nie jest on po prostu wielkim hipopotamem, a "(...) początkiem dróg Bożych, który go uczynił, przyłoży miecz swój." (Hioba 40:14-Wujek, 40:19-Vulgata).

Według midraszu, niemożliwym jest pokonanie Behemota przez kogokolwiek, z wyjątkiem jego Twórcy – w tym przypadku Jahwe. Późniejsza tradycja żydowska głosi, że na uczcie na Końcu Świata, Behemot zostanie podany w ofierze razem z Lewiatanem i Zizem. Hebrajski Behemot jest utożsamiany z perskim Hadhajosz.

 

 

Co zrobić aby ujarzmić tę bestię? Trzeba zdobyć z nim skrzynkę, której jeszcze nie widział!!!

kontakt: 531 400 135

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Geokret

Geokret  Bananowy gang #5 - Całkowity dystans: 5778 km

Obrazki/zdjęcia
bechem
Wpisy do logu: znaleziona 19x nieznaleziona 0x komentarz 1x Wszystkie wpisy