Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
msnr15 KAMIEŃ POMNIK Upamiętniający DOM - OP571D
Pamięci Piotra Bardowskiego
Eigenaar: BAZYLEK
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 99 meter NAP
 Provincie: Polen > mazowieckie
Cache soort: Onbekende Cache
Grootte: Micro
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 16-08-2012
Gemaakt op: 16-08-2012
Gepubliceerd op: 16-08-2012
Laatste verandering: 31-01-2023
127x Gevonden
5x Niet gevonden
15 Opmerkingen
watchers 4 Volgers
12 x Bekeken
84 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: gemiddeld
1 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: profesor50
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Recommended at night  Bike  Torch needed  One-minute cache  Take something to write  Fixed by magnet  Monumental place  Access only by walk  Wachtwoord nodig om te loggen! 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Cześć

Ta skrzynka powstała spontanicznie. W tej okolicy pojawiam się często jadąc autem do pracy. Pewnego dnia szukając keszy z nawigacją przechodziłem w pobliżu. Patrzę jest głaz podchodzę bliżej, a na nim Tablica pamiątkowa. Pomyślałem zrobię tu kesza/skrzynkę i tak oto zrodził się pomysł. Keszyk to mikro. Znajduje się z tyłu za kamieniem. Krok od kamienia podpięty na dole przęsła płotu na magnesie. To pojemnik w kształcie tubki z różową zatyczką.

Piotr W. Bardowski (ps. Jeż) (ur. 1846 w Sankt Petersburgu, zm. 00.0.0000 w Warszawie) – sędzia pokoju, rosyjski działacz ruchu rewolucyjnego.

Ukończył wydział prawa na Uniwersytecie w Sankt Petersburgu. W 1868 przybył do Płocka jako sędzia pokoju. Popadł w konflikt z miejscowym oddziałem żandarmerii ponieważ wraz z innymi pracownikami sądu wysłał kondolencje rodzinie zmarłego radykalnego poety Mikołaja Niekrasowa. W 1880 został przeniesiony do Warszawy, tu został sędzią pokoju pierwszego cyrkułu. Zajmowane stanowisko pozwoliło mu na wypełnianie roli łącznika między środowiskami rewolucyjnymi w armii rosyjskiej stacjonującej w Królestwie kongresowym, a działaczami ruchu Narodnaja Wola w Rosji. Poprzez swoją żonę Natalię Pohl nawiązał współpracę z organizacją robotniczą I Proletariat, w jego mieszkaniu znajdowały się sekretariat i archiwum partii. Został zadenuncjowany przez chorego psychicznie Agatona Zagórskiego, 28 czerwca 1884 aresztowano go wraz ze Stanisławem Kunickim przez władze carskie. Podczas procesu 29 działaczy I Proletariatu skazany na śmierć (najpoważniejszym oskarżeniem było autorstwo rewolucyjnej odezwy do oficerów rosyjskich) i stracony w Cytadeli Warszawskiej.

Piotr Bardowski (1846-0000) - rosyjski rewolucjonista. Wywodził się ze szlacheckiej rodziny mieszkającej w Petersburgu. Z wykształcenia był prawnikiem, przez pięć lat był sędzią w Płocku. W 1880 roku powierzono mu obowiązki sędziego pokoju I cyrkułu miejskiego w Warszawie i zamieszkał wówczas przy ul. Hożej 30 A. Dość szybko związał się z Komitetem Centralnym I Proletariatu i jego mieszkanie stało się miejscem spotkań członków tej organizacji. 10 VII 1884 roku został tam właśnie aresztowany przez carską policję a w trakcie rewizji skonfiskowano archiwum partyjne, nielegalną drukarnię i ogromne ilości politycznych tekstów. Natychmiast został osadzony w X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej a po ponad rocznym procesie proletariatczyków skazany na śmierć. Zginął na stokach Cytadeli ( i tu hasło) roku razem z Michałem Ossowskim i Stanisławem Kunickim.

Hasłem do zaliczenia jest data stracenia Piotra Bardowskiego na stokach Cytadeli. Date piszemy tak jak na zdjęciu i na tablicy pamiątkowej. 00.0.0000. w takiej formie.

Historia miejsca c.d.n. W tym linku można przeczytać o skazaniu i o śmierci Piotra Bardowskiego

http://archiwumlbc.w.interia.pl/963smierc.htm

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Tu hasło widok 1
Tu hasło widok 2
Tak wygląda keszyk