Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
31x znaleziona
1x nieznaleziona
3 komentarze
3 obserwatorów
Oceniona jako: dobra
3 x rekomendowana
Atrybuty skrzynki
Przebudowa odcinka drogi powiatowej po stronie polskiej, między miejscowościami Warnik i Będargowo wykonana została na długości 3280m. Odtworzono też drogę od Warnika do granicy państwa i dalej do miejscowości Ladenthin po stronie niemieckiej. W ramach tego projektu zmodernizowany został też odcinek pomiędzy Schwedenz i Ladenthin. Inwestycja nie byłaby możliwa bez dofinansowania ze środków unijnych. Dało się ją zrealizować dzięki znakomitej współpracy czterech partnerów: powiatu Uecker-Randow, gminy Grambow, gminy Kołbaskowo i powiatu polickiego.
- Można śmiało powiedzieć, że zrealizowane przedsięwzięcie ma istotny wpływ na jakość dróg po stronie polskiej i niemieckiej - powiedział podczas otwarcia L.Guździoł, starosta policki.
Otwarcie drogi ma też znaczenie historyczne. Na tym terenie istniało wiele połączeń komunikacyjnych, wiele dróg. Ustanowienie granicy po II Wojnie Światowej spowodowało, że istniejąca w tym miejscu droga przestała istnieć na całe 60 lat. Po wejściu do Unii granicę można przekraczać w dowolnym miejscu. W wielu przygranicznych miejscowościach odżywają historyczne połączenia między gminami.
- Z punktu widzenia zjednoczonej Europy to wydarzenie ma charakter symboliczny, historyczny. Z praktycznego punktu widzenia droga ułatwi poznawanie wzajemne tych terenów i przybliży leżące w sąsiedztwie miejscowości do Szczecina - powiedział starosta policki, Leszek Guździoł.
[..]
źródło: przeclaw24.pl
Od siebie dodam, że droga jest widocznie słabo znana, bo nie jest jeszcze zaznaczona na niektórych mapach np. UMP-pcPL (stan na 2012.07.03). Dystans podany jest od początku drogi po stronie polskiej (vide zdjęcie poniżej), przy krzyżówce z drogą Warnik-Barnisław (a czas dla rowerzysty). Ze Szczecina do Warnika można dojechać praktycznie z 2-ch stron – przez Stobno/Bobolin oraz przez Warzymice/Bęgardowo. Polecam tą drugą trasę, szczególnie dla kolaży z zamiłowaniem do premii górskich, gdyż po pokonaniu wznieniesienia, z wysokości ok. 80 m.n.p.m. można podziwiać piękną panoramę Szczecina – od Wzgórz Bukowych po prawej (maszt RTV w Kołowie widać przy dobrej przejrzystości powietrza) do Puszczy Wkrzańskiej po lewej.
Z Ladenthin z koleji prowadzą drogi na południe, do Pommelen i Nadresnsee i na północ do Schwennenz i drogi B133 (świetna ścieżka rowerowa, ale niestety nie na odcinku Schwennenz-Neu Grambow).
Warto zapoznać się z droga do Ladenthin bo jest to jedna z najkrótszych dróg ze Szczecina do naszych zachodnich przyjaciół/sąsiadów/odwiecznych wrogów (niepotrzebne skreślić)
.
Co do skrzynki: zakopana nie za głęboko (łopatka może się przydać ) w charakterystycznym miejscu przy drodze, pod podanymi współrzędnymi.
Na pierwszych 3-ch znalazców czekają certyfikaty (FTF, STF, TTF).
UWAGA! Skrzynka znajduje się po niemieckiej stronie! Należy pamiętać o dowodzie osobistym/paszporcie (również dla dzieci).
EDYTOWANO 2012.07.10: Donoszę uprzejmie, że droga pojawiła już się na mapie UMP-pcPL (że dodam nieskromnie, po interwencji właściciela skrzynki). Poprawiłem literówki, dodałem wersję angielską. Amator-tłumacz j. niemieckiego mile widziany!
Dodatkowe waypointy
| Symbol | Typ | Współrzędne | Opis |
|---|---|---|---|
|
Interesujące miejsce | --- | Panorama Szczecina. |
Dodatkowe informacje
Obrazki/zdjęcia
Wpisy do logu:
31x
1x
3x