Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Krępa Słupska - finał - OP4DBD
Bonus
Właściciel: mcflis
Założyciel: baloniarz
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 29 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 24-04-2012
Data utworzenia: 24-04-2012
Data opublikowania: 24-04-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 18-02-2015
59x znaleziona
0x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 0 obserwatorów
20 odwiedzających
41 x oceniona
Oceniona jako: dobra
7 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Antytaon, Cherry Shrimp, krzysiek222, mała_mi, MPG, smashin, wolny
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebna łopatka 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

W dniu 12.05.2012 Krępa Słupska będzie metą 120. rajdu turystycznego „Z Głosem Pomorza w plener”, start w Słupsku. To wydarzenie turystyczne skłoniło mnie do założenia kilku skrzynek (projektu Krępa Słupska) w tej małej ale jakże malowniczej miejscowości. Uczestnikami rajdu mogą być wytrawni poszukiwacze skrzynek geocache jak i osoby, które można tym bakcylem dopiero zarazić. Po zakończeniu rajdu w Krępie odbędzie się piknik i podczas jego trwania będzie wiele czasu aby przejść się po ścieżce spacerowo - dydaktyczno " Śladami księżniczki von Krempe"   wokół wsi i spróbować swoich sił w odnalezieniu kilku skrzynek geocache. Skromni ludzie zrzeszeni w Stowarzyszeniu „ Nasza Krępa” na różne sposoby zabiegają aby promować swoją kulturę, okolice i rękodzieło okolicznych artystów. Szukając materiałów do założenia tych kilku skrzynek korzystałem z pomocy członków stowarzyszenia, którzy pokazywali mi atrakcje i opowiadali o historii Krępy.

Nieco historii cytuję ze stron Stowarzyszenia Nasza Krępa:

Nazwa Crampen pojawiła się po raz pierwszy w 1313 r. i przechodziła dalsze modyfikacje (Krampe, Crampe w 1329 r., Crampyn w 1347 r., Crampow w 1434 r.). Początki wsi wiążą się z istnieniem grodu, którego pozostałości zachowały się nieopodal rzeki Słupi. W 1929 r. znajdowały się tu dwa młyny Hermana Witta i Fritza Gruhlke. Na cały powiat słynęło produkowane w tutejszym browarze piwo.

Tyle z kart historii. Obecnie po owym browarze i młynach niewiele pozostało. Zawierucha wojenna zniszczyła wiele starych budowli.

Cały projekt składa się z 5 niezależnych skrzynek OP4DC1, OP4DC2, OP4DC4, OP4DC6, OP4DC7. W logbookach tych skrzynek znajdują się dodatkowe informacje, które należy spisać i podstawić do poniższego wzoru. N54' 25.XYZ E17' 02.ZAB a wynik wskaże właściwe kordy skrzynki finałowej – bonusa. Skrzynka finałowa jako jedyna z projektu wymaga użycia łopatki.

Ponieważ projekt "Krępa Słupska" ma być dodatkową atrakcją 120. rajdu "Z Głosem Pomorza w plener" dane pozostałych skrzynek jak i spoiler finału opublikuję  na dzień przed rajdem w godzinach popołudniowych aby uniknąć falstartu.

Jak tylko ukażą się oficjalne informacje i regulamin „Rajdu” to zaraz go tu umieszczę – zapowiada się kawał dobrej zabawy.


EDIT 9.05.2012 

Link do zwiastuna Rajdowego :  http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120508/POWIATSLUPSKI/120509805

 

Warto się wybrać na ten rajd, przejść się jego 11 km trasą, zameldować swoją obecność na 5 punktach kontrolnych a potem jeszcze brać udział w losowaniu upominków. Jako wisienka na torcie czekać będzie 5 skrzynek zarejestrowanych w OC.PL + skrzynka bonus -FINAŁ.

 

EDIT 18.02.2015 Ponieważ kilka skrzynek z tej serii przeszło do historii zmieniam sposób zaliczenia tej skrzynki. Kesz na kordach

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
ścieżka turystyczno - dydaktyczna
w razie potrzeby
Wpisy do logu: znaleziona 59x nieznaleziona 0x komentarz 5x Obrazki/zdjęcia 1x Wszystkie wpisy Galeria