Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Skrzynka nie ma jeszcze statystyki
Państwowa Straż Pożarna 998 - Wejherowo - OP459C
Właściciel: patrol_wwo
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 26 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 06-12-2011
Data utworzenia: 06-12-2011
Data opublikowania: 06-12-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 27-05-2013
0x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
3 odwiedzających
0 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

KRÓTKA CIEKAWOSTKA:

Państwowa Straż Pożarna, która powstała na fundamentach ZSP, dzięki zaangażowaniu i pasji wielu strażaków to nowoczesna służba ratownicza, nie ustępująca skutecznością służbom ratowniczym w innych krajach.

Zadania stawiane przed Państwową Strażą Pożarną i krajowym systemem ratowniczo-gaśniczym są realizowane skutecznie i profesjonalnie. Z tego względu system ma być nadal odpowiednio rozwijany i doskonalony w różnych kierunkach.

Rozwijanie dotychczasowych doświadczeń w zakresie ratownictwa i niesienia pomocy wiąże się z potrzebą doskonalenia istniejącego prawa, w tym dostosowania do rozwiązań państw Unii Europejskiej oraz dążenia do utworzenia w kraju jednego (powszechnego) krajowego systemu ratowniczego. Jak wynika z przyjętych założeń, realizacja tego przedsięwzięcia ma odbywać się na drodze ewolucji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Nowy powszechny system ma być otwarty dla wszystkich podmiotów ratowniczych, bez względu na strukturę własności, wielkość i poziomu organizacji danego podmiotu.

Serdecznie zapraszamy do bliższego poznania naszych obecnych jednostek ratowniczych a także bogatej w wydarzenia historii Straży Pożarnej w Wejherowie.


Wyposażenie techniczne i logistyczne
Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Wejherowie:

 

GBA 2/20 - pojazd Renault, wyposażony w zbiornik wodny o pojemności 2 m3 i dwustopniową autopompę. W skład wyposażenia wchodzi armatura wodno pianowa, sprzęt oświetleniowy, sprzęt ratownictwa medycznego, sprzęt hydrauliczny i ratownictwa drogowego, agregat oddymiający, piły spalinowe do drewna, betonu i metalu, sprzęt burzący, drabiny pożarnicze jak również sprzęt ochrony dróg oddechowych i ochrony osobistej ratowników.

 

GLBARt - pojazd Iveco, wyposażony w zbiornik wodny o pojemności 1,5 m3 i jednostopniową autopompę. W głównej mierze na skład wyposażenia tego pojazdu wchodzi sprzęt hydrauliczny i ratownictwa drogowego. Jak również sprzęt ratownictwa medycznego, ochrony dróg oddechowych i ochrony osobistej ratowników, piły spalinowe do betonu i metalu, pilarki do drewna, sprzęt burzący, poduszki pnematyczne, drabina dwuprzęsłowa.

 

GCBA 5/32 - pojazd Mercedesa, wyposażony w zbiornik wodny o pojemności 5m3 i dwustopniową autopompę. W skład podstawowego wyposażenia wchodzi armatura wodno-pianowa i działko wodno-pianowe, dodatkowym wyposażeniem jest sprzęt ochrony dróg oddechowych i ochrony osobistej, piły mechaniczne, drabiny pożarnicze i sprzęt burzący.

SCH 40 - samochód ciężki  - podnośnik hydrauliczny PMT 40 o wysięgu 40m "Volvo" do prowadzenia akcji gaśniczych, ratowniczych i obserwacyjnych, masa 22.200 kg,  liczba miejsc - 3, moc silnika 300kW, długość- 11,60 m, szerokość - 2,50 m, wysokość - 3,50 m, wysięgnik z koszem ratowniczym o udźwigu 365 kg z działkiem wodnym do podłączenia prądownicy wodnej  i podania prądu gaśniczego wody lub piany gaśniczej o wydajności 1600 l/min , maksymalny wysięg poziomy - 21m, maksymalny czas sprawiania -187 s,  podest roboczy wyposażony w stelaż i nosze ratownicze z możliwością montowania na koszu i przewożenia w skrytce zabudowy dla noszy, instalacja zraszaczowa pod podłogą podestu ruchomego, wzdłuż wysięgnika poprowadzony pion wodny zapewniający dostarczenie wody pod odpowiednim ciśnieniem do działka wodno - pianowego na koszu

 

Przyczepa EKO - jest to przyczepa przystosowana do ciągnięcia za ciężarowym pojazdem. w skład wyposażenia tejże przyczepy wchodzi sprzęt ratownictwa ekologicznego tkj.: zapory, pompy spalinowe i elektryczne, zbieracze substancji chemicznych i sprzęt pomocniczy wykorzystywany podczas działań ratowniczych
z udziałem substancji ropopochodnych.

Przyczepa Łódź i przyczepa ratownictwa wodnego z pontonem - jak i łódź tak i ponton wyposażone są w silniki spalinowe, lecz można poruszać się również siłą mięśni za pomocą wioseł. Sprzęt ten wykorzystujemy przy działaniach ratowniczych
w akwenach wodnych i rzekach.

Agregat proszkowy 250 - stanowi zabezpieczenie na wypadek dużych zdarzeń wymagających użycia większych ilości proszku gaśniczego.

Agregat piany lekkiej APL HIX 200 - sprzęt wykorzystywany przy pożarach substancji ropopochodnych jak również pomieszczeń, do których trudno dotrzeć lub występuje bardzo duże ryzyko by wprowadzić ratowników.


Pojazd Nissan   - stanowi wyposażenie JRG zapewniające sprawność
i funkcjonalność codziennego życia w Jednostce, sprawność dojazdu dowódców do miejsca zdarzenia jak również zaplecze logistyczne na wypadek zdarzeń o dużych rozmiarach.