Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Tradycyjna
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Parking przy Cmentarzu Komunalnym - OP40CB
Właściciel: modzel8
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: 88 m n.p.m.
location Województwo: Polska > mazowieckie
type Typ skrzynki: Tradycyjna
size Wielkość: Mała
status Status: Gotowa do szukania
hidden Data ukrycia: 22-09-2011
creation-date Data utworzenia: 22-09-2011
published-date Data opublikowania: 22-09-2011
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 16-02-2015
znaleziona 94x znaleziona
nieznaleziona 0x nieznaleziona
komentarz 1 komentarze
watchers 1 obserwatorów
visits 26 odwiedzających
votes 54 x oceniona
score Oceniona jako: normalna
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
attributes Atrybuty skrzynki

Szybka skrzynka  Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Dostępna tylko pieszo  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Historia Cmentarza:

Na początku lat 60. XX w. w Warszawie zaczęło brakować wolnych miejsc grzebalnych na istniejących cmentarzach, a odzyskiwana ilość miejsc nie pokrywała zapotrzebowania.

W związku z tym podjęto decyzję o budowie nowego cmentarza, który zapewni miejsce pochówku mieszkańcom Warszawy i okolic na lat kilkadziesiąt. Cmentarz został ulokowany przy trasie wylotowej na Gdańsk, częściowo na terenie Wólki Węglowej, stąd nazwa Komunalnego Cmentarza Północnego: Cmentarz na Wólce.

Prace projektowe pod kierunkiem architekta krajobrazu prof. Longina Majdeckiego wykonano w Biurze Projektów Budownictwa Komunalnego "Stolica". Cmentarz Komunalny Północny został zaprojektowany na planie nieregularnego wieloboku, który graniczy z Lasem Młocińskim oraz ulicami Wóycickiego, Wólczyńską i Estrady. Na powierzchni 143 ha powstało 800 kwater grzebalnych, posadzono kilkadziesiąt tysięcy drzew i krzewów ozdobnych, wybudowano: ponad 200 km dróg i alejek, dom pogrzebowy z 3 salami ceremonialnymi (m.in. dla zmarłych wyznania katolickiego i świeckich) oraz przechowalnią zwłok, spopielarnię, kancelarię, pawilony przy wejściach, kwiaciarnię, parkingi i drogi dojazdowe.

Eksploatację cmentarza rozpoczęto w lutym 1973 i pochowano tu około 150 000 zmarłych. Od stycznia 1997 w Spopielarni wykonano około 10 000 spopieleń i ta forma pochówku zyskuje coraz więcej zwolenników (około 30% rocznie).

19 lutego 2010 odbył się tu uroczysty pogrzeb warszawskiego policjanta Andrzeja Struja, który 10 lutego 2010 będąc na urlopie wypoczynkowym, podjął interwencję wobec dwóch pijanych wyrostków, rzucających koszem na śmieci w przejeżdżający tramwaj, a w wyniku której został kilkakrotnie ugodzony nożem i zmarł. Na jego pogrzebie obecny byli obecni m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, arcybiskup metropolita warszawski Kazimierz Nycz oraz Komendant Główny Policji Andrzej Matejuk.

23 kwietnia 2010 do domu pogrzebowego na tym cmentarzu przetransportowano trumny z 16 ostatnimi zidentyfikowanymi ofiarami katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154 w Smoleńsku.

 

 

Miejscem, które tym razem wybrałem jest parking przy Cmentarzu Komunalnym, dokładnie przy bramie zachodniej. Parking znajduje się obok Kampinoskiego Parku Narodowego, dlatego wszyscy miłośnicy pieszych lub rowerowych wędrówek, poruszający się autobusem, przed swoją wyprawą mogą przy okazji zaliczyć kolejny kesz ;)


Skrzynka: Kesz zakopany przy dwóch pieńkach.

travelbug Geokrety

geokret  Keel Toys - Całkowity dystans: 3112 km

Obrazki/zdjęcia
Parking
Tam wejdź
Te pieńki