Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Projekt PL: Niemirów [Art_167] - OP36F7
Wędrówka granicami Polski
Eigenaar: Reneee
Plaatser: art_noise
Deze cache maakt deel uit van GeoPath!
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 274 meter NAP
 Provincie: Polen > śląskie
Cache soort: Multi Cache
Grootte: Klein
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 26-05-2011
Gemaakt op: 25-05-2011
Gepubliceerd op: 26-05-2011
Laatste verandering: 21-10-2013
122x Gevonden
3x Niet gevonden
9 Opmerkingen
watchers 2 Volgers
63 x Bekeken
99 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
53 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Agata*, alex22, Arishia, burak, Ciapciak, coza, czarkowaty, Czarodziej, Dezerter, Doc with the dog, Driver, dzejbi, Dzyndzolina, Emerahl&Arcus, etna&mars, freney, GFS, halloon, hirsch team rodzinny, jonasz777, Kamilos9117, kawior&jardo, kris walker, krótkofalówka, KrystianT, lukasbank1993, Łza+Ela+Lenka (drużyna MTB), malenstwo, maria awaria, Mario&Monia, martuś, marvet, matilis, matti151, Mickey, Nannette, Nefryt+, Nornick, odludeq, r00t7, rafał+magda, removed, szubaada, tATO, Tisia, TolBoy, uncle_cox, Verdant, Whatever, Wrzos, zaboja, zyr, Żywcu
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Dangerous Cache  Bike  Fixed by magnet  Nature  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL
baner


Skrzynka jest częścią Projektu PL, wspólnego przedsięwzięcia Etna&Mars, Art_noise i Reniusi

 

NIEMIRÓW
wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Mielnik. Leży przy granicy z Białorusią, nad rzeką Bug.
W okolicy stwierdzono cmentarzyska z grobami w obstawie kamiennej (w typie mazowieckim) i kurhany (w typie ruskim) świadczące o istnieniu w XIII wieku w tym rejonie równoległego osadnictwa z zachodu i wschodu. Pierwszy gród powstał tu jednak już w XI-XII wieku. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z roku 1495, kiedy nosiła nazwę Niwice. W 1548 r. wieś otrzymał od króla Zygmunta Augusta Stanisław Niemira herbu Gozdawa z Ostromęczyna. Jego wnuk Stanisław Niemira, kasztelan podlaski, uzyskał dla miejscowości prawa miejskie i zmienił nazwę na dzisiejszą. Położenie przy drodze handlowej i przeprawie przez Bug sprzyjało rozwojowi miasta. W 1620 r. właściciele wytyczyli duży rynek i ufundowali kościół. Od 1631 r. Niemirów występuje w dokumentach jako miasto. Po zniszczeniach "potopu" szwedzkiego i najazdu Rakoczego zostało tu w 1662 r. zaledwie 88 mieszkańców. W 1709 r. właścicielem miasta był chorąży mielnicki Antoni Niemira. Odbudowa miasta nastąpiła po 1738 r., kiedy właścicielem miasta został ród Czartoryskich. Za staraniem kanclerza wielkiego litewskiego księcia Michała Czartoryskiego, w roku 1775 Niemirów otrzymał od króla Stanisława II Augusta prawo do dwóch targów w tygodniu i dwóch jarmarków w roku, co spowodowało rozwój handlu i napływ ludności żydowskiej.
W latach 1795-1807 zbiegały się tu granice trzech zaborów.
W czasie zaborów Niemirów znalazł się w zaborze rosyjskim. W XIX wieku własność Niemojewskich i Szaniawskich, od 1851 własność rządowa. Podczas powstania styczniowego w pobliżu Niemirowa rozegrała się 4 lutego 1863 bitwa oddziału Romana Rogińskiego ze ścigającymi go wojskami rosyjskimi Iwana Nositza. W 1921 r. Niemirów liczył 120 domów i 777 mieszkańców, z czego dużą część stanowili Żydzi. We wrześniu 1939 roku ludność została zmuszona przez władze radzieckie do opuszczenia miasta ponieważ na Bugu powstała granica radziecko-niemiecka. Część drewnianych domów przeniesiono do prowizorycznej osady pod lasem, oddalonej o ok. 1 km. Mieszkańcy wrócili po zajęciu terenów przez Niemców w 1941 r. Prawa miejskie Niemirów utracił w 1944 r. po zniszczeniach wojennych.


KESZ

Wspaniały obiekt w środku lasu! Skrzyżowanie trójpoziomowe - 2 żelazne drogi i jedna leśna. Tak nie mylicie się - kesz jest na najwyższym stalowym moście. W zasadzie można go szukać "na pałę" - ale robiąc dwa krótkie etapy już będziecie mniej więcej wiedzieć gdzie kesz siedzi.
Kordy prowadzą do mini MRU. Kto był na MRU wie o co chodzi, kto nie był - to chociaż liźnie wersję mikro tego systemu ;)
Zapuście się do środka, tam znajdziecie na ścianie podpowiedź gdzie jest drugi etap. W drugim etapie odręczny rysunek gdzie należy szukać kesza.
WAŻNE:
- można zabrać dzieci. Do systemu MRU dzieci spokojnie mogą wejść, potem obserwują wasze poczynania z dołu.
- kesz miał nieco inaczej wyglądać i być lajtowy ale technika niestety zawiodła:(Dlatego też na logbooku jest nr do kesza finałowego ale postanowiłem NIE UWZGLĘDNIAĆ TEGO KESZA W WYLICZENIACH FINAŁU.
Kto się nie czuje na siłach tam włazić - niech odpuści.
- Jak wejdziesz na most pamiętaj o dwóch rzeczach - pomosty stalowe są skorodowane, naprawdę się uginają i trzymają na słowo honoru - idź tam gdzie pod nimi są drewniane belki. Druga zasada - nasłuchuj pociągu. Zauważyłem też że jeśli na pobliskim semaforze zamiast żółtego pali się światło zielone - na bank za chwilę pojawi się pociąg.
No dobra postraszyłem nieco - ale jak ja tam wlazłem z lękiem wysokości to chyba kesz jednak jest lajtowy ;)

Powodzenia!
Art_noise i Reniusia

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
obiekt
uważaj na pociągi!
wejście do systemu MRU