Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Projekt PL: Wola Uhruska [Art_166] - OP36F5
Wędrówka granicami Polski
Właściciel: Reneee
Założyciel: art_noise
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 285 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 26-05-2011
Data utworzenia: 25-05-2011
Data opublikowania: 26-05-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 26-05-2011
164x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 1 obserwatorów
81 odwiedzających
131 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
59 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Agata*, alex22, Arishia, baloniarz, baranek84, budget-lodz, burak, Ciapciak, Dezerter, Doc with the dog, Driver, dzejbi, Dzyndzolina, Emerahl&Arcus, galowianie, GFS, JAsiek., Jed team, Kamilos9117, kamyk77, karwdo, kris walker, Ks. Dabla, łowca_łosi, Mario&Monia, martuś, marvet, matilis, matti151, Meghan (mph), Michu4000, Mickey, mirtis, morrison-1986, MXT2, mziolko, Nannette, Nefryt+, nudel, odludeq, OrMiGroup, Psikiszek, Qbacki, qzder, r00t7, rubin, Silent A, Skyqen, Stryker, tATO, tboniasty, uncle_cox, Verdant, Victor+, Whatever, Wrzos, wspanialekonie, yoshio, zaboja
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Przyczepiona magnesem  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
baner


Skrzynka jest częścią Projektu PL, wspólnego przedsięwzięcia Etna&Mars, Art_noise i Reniusi

 

WOLA UHRUSKA
wieś położona w województwie lubelskim, w powiecie włodawskim, w gminie Wola Uhruska, na wschodnim krańcu Łuku Uhruskiego. Jest rozlokowana na stoku tego wzniesienia.
W latach 1947-1954 Wola Uhruska należała do gminy Sobibór, a w latach 1975-1998 do województwa chełmskiego. Do miejscowości należą przysiółki Nadbużanka i Stara Wieś - miejsce pierwotnej lokalizacji wsi.
W miejscowości znajduje się m.in. stara wieża ciśnień, czy stary dom pożydowski z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Około 500 metrów na wschód od miejscowości znajduje się rzeka Bug. Na jej starorzeczu została utworzona plaża z pomostem i altanką. Można tam również wypożyczyć sprzęt rekreacyjny np. kajaki, czy rowery wodne. W okresie letnim są tam ratownicy WOPR.

W Woli Uhruskiej znajduje się Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, gdzie można wypożyczać rowery, organizować ogniska, czy skorzystać z internetu. Latem organizowane tam są festyny m.in. "Nadbużańskie Klimaty" i "Kresy `92", na których są przedstawiane prace malarskie, czy też rzeźbiarskie, artystów nie tylko z Polski, ale także z Białorusi i Ukrainy. W 2008 roku w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012" powstał kompleks boisk. Jedno do piłki nożnej, a drugie wielofunkcyjne - do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa.


KESZ

Miała być tradycyjna skrzynka leśna, ale nieopodal - po drugiej stronie torów, znajduje się obiekt hydrotechniczny który wydał mi się bardzo interesujący. Mało tego - da się do niego wejść co jest niecodzienne. Nie mogłem odpuścić i kesz właśnie tam wylądował. A gdzie jest ten obiekt? Wyznacz azymut 57 stopni i w odległości 140 metrów właśnie ten obiekt sobie stoi.
Wejście do środka dla wyższych nie będzie stanowiło problemu. Niżsi muszą się posiłkować małą drabinką. Ja bez problemu wszedłem tam bez drabiny. Kesz to tuba magnetyczna, ukryta w środku. Proszę go odkładać tak jak było - czarnym do dołu!
WAŻNE:
- obiekt jest niepilnowany, wejście w ustronnym, osłoniętym miejscu. Właziłem do niego parę razy - nigdy nikt się nie kręcił w pobliżu. Mimo tego wiem że niektórzy mogą mieć obawy więc kesz NIE ZAWIERA NUMERU BONUSOWEGO DO FINAŁU.
- nie musisz wchodzić na samą górę stalową drabinką - drabina niestety jest skorodowana i lepiej nie ryzykować.

Powodzenia!
Art_noise i Reniusia

Obrazki/zdjęcia
okolice kesza
blisko kesza
w tej budowli siedzi kesz