Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
5x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
1 obserwatorów
Oceniona jako: znakomita
Atrybuty skrzynki
Opis
PL
Na placu Teodora Axentowicza zainstalował się Smok Malarz, który z wielkim przejęciem trzyma pustą ramę i usiłuje udawać, że właśnie przeżywa artystyczne natchnienie. Trzeba przyznać, że gad ma tupet – wybrał sobie na plener miejsce imienia prawdziwego wymiatacza pędzla, Teodora Axentowicza. Teodor nie dość, że był rektorem krakowskiej ASP, to jeszcze kumplował się z Kossakiem i Mehofferem, więc Smok ma poprzeczkę zawieszoną wyżej niż Wawel.

Co zabawne, nasz smoczy artysta to w pewnym sensie 'produkcja lokalna' – wzory jego rzeźbiarskich kuzynów powstawały w pracowni rzut beretem od uczelni Axentowicza. Można powiedzieć, że Smok wrócił na stare śmieci, żeby sprawdzić, czy krakowska ASP (która ma już ponad 200 lat!) faktycznie uczy fachu, czy tylko mieszania farb ogonem. Na placu, który udaje park, Smok ma do towarzystwa pomnik samego patrona oraz monument upamiętniający więźniów obozów zagłady – towarzystwo zacne i poważne, więc Smok musi trzymać fason.
Jeśli malowanie ramą (bo płótna mu nikt nie dał) znudzi naszego łuskanego Picassa, zawsze może skoczyć na spacer wzdłuż Młynówki Królewskiej. To taka zielona autostrada dla pieszych, która ciągnie się kilometrami w stronę zachodu.
Zwykły, tradycyjny, na współrzędnych - ma być miło, szybko i przyjemnie.
Podczas zdobywania kesza uważaj na mugoli.
Jeżeli kesz zaginął - proszę: reaktywuj w miejscu wskazanym na spoilerze.
Powodzenia! =)
Dodatkowe informacje
Obrazki/zdjęcia
Wpisy do logu:
5x
0x
0x