Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Przeźroczysty mural - OPA4M2
autorstwa Kruk maluje
Owner: Babol
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 146 m. ASL.
 Region: Poland > łódzkie
Cache type: Traditional
Size: Micro
Status: Ready for Search
Date hidden: 06-12-2025
Date created: 07-12-2025
Date published: 28-12-2025
Last modification: 28-12-2025
1x Found
0x Not found
0 notes
watchers 3 watchers
20 visitors
0 x rated
Rated as: n/a
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Recommended at night  Bike  One-minute cache  Take something to write  Fixed by magnet  Access only by walk 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

U zbiegu ulic 20 Stycznia i Grota-Roweckiego, przy trzepaku powstało kolejne nietypowe dzieło pabianickiego artysty Kruk Maluje. To mini mural zaprojektowany tak, by… udawać, że go nie ma. Jego głównym założeniem było oddanie tła znajdującego się za budynkiem gospodarczym. Artysta odtworzył więc elementy, które normalnie byłyby zasłonięte: mirabelkę rosnącą za budynkiem, fragment świerka, trawnik, chodnik oraz kawałek pobliskiego bloku.

Najciekawszy efekt pojawia się w tzw. punkcie obserwacji: w miejscu znacznika namalowana scena zlewa się z prawdziwym otoczeniem, tworząc wrażenie przeźroczystości ściany. To gra z perspektywą i iluzją, która najlepiej działa na żywo — dlatego artysta zachęca, by tu wpaść, przyjrzeć się i samemu sprawdzić, jak bardzo obraz stapia się z tłem.

Nowy mural stał się kolejną ciekawą wizytówką lokalnego street artu i idealnym punktem na krótki przystanek… oraz na znalezienie skrzynki.

 

 

To mój pierwszy cache, dlatego będzie mi bardzo miło, jeśli zostawicie wszelkie uwagi, wskazówki i sugestie, które pomogą mi tworzyć kolejne, lepsze skrzynki.

 

 

Rules of reactivation Reaktywacja jest możliwa tylko po bezpośrednim kontakcie z autorem/właścicielem skrzynki
Read more about reactivation of geocaches here
Additional hints
You must be logged-in to see additional hints