Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Książkowy Książ - OPA1DD
Właściciel: uhuhu
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 14-05-2025
Data utworzenia: 14-05-2025
Data opublikowania: 14-05-2025
Ostatnio zmodyfikowano: 14-05-2025
1x znaleziona
1x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
29 odwiedzających
1 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Że park krajobrazowy i zamek Książ cieszą oko, to wiadomo. Wybierając się w te okolice, warto poczytać sobie wcześniej to i owo, żeby bardziej wczuć się w klimat miejsca i jego historię, ze skarbami Hochbergów i legendami o księżnej Daisy na pierwszym planie. Przewodników papierowych i internetowych jest pod dostatkiem, dlatego pozwolę sobie polecić cosik z literatury pięknej.

 

 

Propozycja numer jeden to powieść Joanny Bator „Ciemno, prawie noc”, sfilmowana przez Borysa Lankosza. Z jednej strony to mroczna historia o dzieciach, które giną w Wałbrzychu; z drugiej – doskonale odmalowana atmosfera miejsca i tego, jak wpływało na losy niektórych osób. To jedna z moich najulubieńszych pisarek. Bardzo warto.

Druga „książowa” książka to „Wszyscy zginiecie” Franciszka Moore’a. Coś na kształt horroru i kryminału w jednym: są ożywieńcy, pan prokurator, dużo Książa i Świebodzic, a nawet co nieco z klimatów suriwalowych.

Ostatnia polecajka to „Jaworowi ludzie” Joanny Żak-Bucholc. Książka historyczna, opowieści osadzone w XIV w. na obszarze ówczesnego księstwa świdnicko-jaworskiego. Jest Świdnica, zamek Książ, zamek Grodno, średniowieczna polityka, dawni władcy (Bolko II Mały).

 

Po przeczytaniu wszystkich powyższych pozycji można już udać się na współrzędne i podjąć takiego tam drobiazga, którego pozostawiłem podczas rodzinnego spaceru zielonym szlakiem. Keszyk zamieszkał w grupce skałek mogących przy odpowiednim zmrużeniu oka i naprawdę dużej wyobraźni przypominać kształtem ludzką czaszkę... Po zejściu szlakowymi schodkami wypatrujemy czaszki po lewej stronie, dosłownie kilka metrów od ścieżki. Następnie miniwspinaczka, zerknięcie do oczodołu i – mamy to. Zachowujemy konspirację! Powodzenia, miłych wrażeń.

 

Zasady reaktywacji Reaktywacja jest możliwa tylko po bezpośrednim kontakcie z autorem/właścicielem skrzynki
Przeczytaj więcej o reaktywacji skrzynek TUTAJ
Geokret

Geokret  PODZIEMIA ZAPRASZAJĄ - Całkowity dystans: 4594 km
Geokret  29 drezynowy WOŚP #9 - Całkowity dystans: 5795 km
Geokret  Duch z językiem - Całkowity dystans: 428 km

Obrazki/zdjęcia
Okolice współrzędnych
Wdrap się do czaszki
Wpisy do logu: znaleziona 1x nieznaleziona 1x komentarz 0x Wszystkie wpisy