Skrzynka wchodzi w skład projektu Heliocentryczny Układ Słoneczny.
Dla ciekawych świata kilka informacji na temat Urana.
Uran był pierwszą planetą odkrytą za pomocą teleskopu. Kąt pomiędzy osią obrotu Urana a prostą prostopadłą do płaszczyzny jego orbity jest wyjątkowy i wynosi 98oC. W trakcie, gdy planeta krąży wokół Słońca, obszary wokół jej bieguna północnego i południowego są na przemian wystawione na działanie światła słonecznego i ciemności. Rotacja planety ma kierunek wsteczny. Prawdopodobnie w swojej wczesnej historii Uran doznał zderzenia z innym ciałem o rozmiarach planety i został "przewrócony" na bok. W atmosferze planety dominuje wodór, 15% stanowi hel, a resztę zajmują mniejsze ilości metanu i innych węglowodorów. Widoczne niebieskie zabarwienie atmosfery pochodzi stąd, że z widma słonecznego metan najbardziej absorbuje światło czerwone.
Klasyfikacja: Planeta (gazowy gigant)
Średnica równikowa: 51.177 km
Średnica południkowa 49.949 km
Okres obrotu: 17,23 h
Okres obiegu: 84,01 lat
Masa (Ziemia=1) 14,54 Gęstość (woda=1) 1,3
Księżyce: 27
Pierścienie: 11
Powiem tak, ta skrzyneczka w leśnym układzie słonecznym mojej budowy w pewnym stopniu podobna jest do Saturna. Ale tylko w pewnym. Tak więc mając jedną z tych dwóch skrzynek łatwiej będzie Ci znaleźć drugą. Podkreślam istnieje tu tylko pewnien stopień podobieśtwa. Oczywiście kesz nie jest zakopany.
W keszu znajdziesz karteczke zawierającą inforamcje o azymucie na którym należy szukać skrzynki będącej Księżycem Urana. Jest tylko jeden problem informacja ta zawarta będzie w formie stereogramu. Tak więc szyfrujesz stereogram, masz azymut (odległość podam w opisie księżyca) i ruszasz na kolejną skrzynke - księżyc planety na której jesteś. Jeżeli ktoś ma problem z tego typu obrazkami to może szukać po obwodzie koła ale sami rozumiecie że ten typ poszukiwań może być delikatnie mówiąc trochę niewygodny.UWAGA!!! Przypominam o spisaniu cyferki do skrzynki finałowej.