Skrzynka wchodzi w skład projektu Heliocentryczny Układ Słoneczny.
Poniżej kilka informacji na temat Saturna.
Spośród jasnych planet, otrzymał nazwę na cześć rzymskiego boga rolnictwa. Planetę otaczają imponujące pierścienie. Nazwano je początkowymi literami alfabetu, w kolejności odkrywania. Patrząc od planety na zewnątrz, są to pierścienie D, C, B, A, F, G i E. Na skutek ruchu Ziemi i Saturna dookoła Słońca pierścienie Saturna obserwujemy pod różnymi kątami, od patrzenia wprost na ich krawędź aż do kąta 29oC. Ponieważ jednak okres orbitalny Saturna wynosi aż 29,5 roku, przez całe miesiące obserwujemy prawie tę samą orientację planety w tym samym obszarze naszego nieba. Najjaśniejsze pierścienie mają w sumie ok. 65000 km szerokości; ich grubość wynosi jednak zaledwie kilka kilometrów, co pozwala bez trudu oglądać przez nie gwiazdy.
Klasyfikacja: Planeta (gazowy gigant)
Średnica równikowa: 120.057 km
Średnica południkowa 107.812 km
Okres obrotu: 10,53 h
Okres obiegu: 29,46 lat
Masa (Ziemia=1) 95,15
Gęstość (woda=1) 0,7
Księżyce: 31
Pierścienie: 7
Skrzynka nie jest zakopana, od razu mówię aby niepotrzebanie nie przekopywac okolicy. Keszyk nie jest zbyt duży ale dziennik normalnych rozmiarów i kilka drobnych fantów mieści się w nim bez problemu. Tutaj zbyt łatwo nie będzie więc proponuję przyłożyć sie do szukania. Szukaj w rejonie ze spoilera, blisko krzyżówki leśnych duktów.
W keszu znajdziesz karteczke zawierającą inforamcje o azymucie na którym należy szukać skrzynki będącej Księżycem Saturna. Jest tylko jeden problem informacja ta zawarta będzie w formie stereogramu. Tak więc szyfrujesz stereogram, masz azymut (odległość podam w opisie księżyca) i ruszasz na kolejną skrzynke - księżyc planety na której jesteś. Jeżeli ktoś ma problem z tego typu obrazkami to może szukać po obwodzie koła ale sami rozumiecie że ten typ poszukiwań może być delikatnie mówiąc trochę niewygodny.UWAGA!!! Przypominam o spisaniu cyferki do skrzynki finałowej.