Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
SZKIELETOR HOBLERA - OP9Y71
Właściciel: Nomyk121
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 418 m n.p.m.
 Województwo: Polska > małopolskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 11-11-2024
Data utworzenia: 30-09-2024
Data opublikowania: 11-11-2024
Ostatnio zmodyfikowano: 11-11-2024
1x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
32 odwiedzających
0 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Skrzynka niebezpieczna  Szybka skrzynka  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

SZKIELETOR HOBLERA

 

 


Od uwolnienia rynku nieruchomości... Developer, specjalnie w tym celu zawiązana Spółdzielnia Mieszkaniowa „Smreki” prowadzona przez przedsiębiorcę Antoniego Hoblera miała postawić blok mieszkalny dla wszystkich tych, którzy w minionym ustroju nie doczekali się swojego „m”. Piękna lokalizacja, dogodny dojazd, duża przestronna działka, na której z czasem miały powstać kolejne bloki. Przedsiębiorca zebrał zaliczki, niektórzy wyłożyli oszczędności swojego życia. A przed denominacją liczyło się je w dziesiątkach milionów. I skończyło się katastrofą - okazało się, że teren na którym już postawiono budynek w stanie surowym otwartym jest nieuzbrojony. Nie było kanalizacji, wody, nie było też gazu ani prądu. Budynku w żaden sposób nie dało się dokończyć. O zasiedleniu nie wspominając. Dalej były ciągnące się latami batalie sądowe. W połowie lat 90-tych zapadł nawet wyrok sądowy uwzględniający roszczenia ludzi domagających się zwrotu zaliczek. Tyle tylko, że Antoni Hobler zdążył cały swój majątek przepisać na innych członków rodziny. Tym samym jakiekolwiek egzekucje komornicze prowadzone przez poszkodowanych okazały się bezskuteczne.

 

Co do kesza to uważaj na siebie, jest to obiekt opuszczony i niebezpieczny. W środku mozna natknąć sie na potłuczone szkło, gruz a odszukanie kesza nie powinno być problemem jeśli będziesz szedł za opisanymi spojleram. 

Kesz jest w budynku i nie wymaga wchodzenia na balkony bądź wychylania sie przez okna. Pamiętaj bezpieczeństwo najważniejsze. Wchodzimy pierwszą klatką ! 

Zasady reaktywacji Reaktywacja jest możliwa, o ile istnieje pewność, że skrzynka zaginęła
Przeczytaj więcej o reaktywacji skrzynek TUTAJ
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Od tej strony podchodzimy do budynku
Idź tam
Idź tam - jest ciemno
Kesz tu jest
Widoczek w miejscu ukrycia
Wpisy do logu: znaleziona 1x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy