Harcmistrz – najwyższy harcerski stopień instruktorski, zdobywany przez instruktorów harcerskich. Oznaczany czerwoną podkładką pod krzyżem harcerskim oraz czerwoną lilijką naszytą na lewym ramieniu munduru harcerskiego. Często zapisywany w skrócie jako hm. przed imieniem i nazwiskiem.
O Projekcie: Projekt "Harcmistrz" jest jednym z moich zadań na stopień Harcmistrza. Geościeżka łączy wszystkie 19 Hufców należących do Chorągwi Gdańskiej. Ma na celu Keszerom przybliżyć historię oraz lokalizację działalności ZHP na Pomorzu. Zuchom, Harcerzom, Harcerzom Starszym, Wędrownikom, Instruktorom przybliżyć ten cały OpencachingDodatkowo w terenie ukryły się małe bonusowe kesze dla wszystkich :)
Trochę historii Hufca: "Pierwsze drużyny harcerskie w Tczewie powstały w latach 20-tych, a hufiec w roku 1931. W latach 1931-39 może się poszczycić takimi dokonaniami jak powstanie drużyn harcerskich, gromad zuchowych, kręgu starszoharcerskiego i w 1937 roku drużyny harcerskiej w Szymankowie. W tych latach (1931-39) wzmogła się działalność niemieckich partii politycznych i organizacji młodzieżowych propagujących potęgę Niemiec przy pomocy haseł nazistowskich. Hufiec tczewski zareagował na te poczynania. W swoim programie wychowawczym wpajał harcerzom miłość do ojczyzny, kierowanie się w życiu prawem harcerskim, szacunkiem do ludzi i pracy, zdobywaniem wiedzy na temat obronności kraju. W 1937 roku grupa instruktorów z Kręgu Starszoharcerskiego „Jaszczurkowcy” udała się do Szymankowa na terenie Wolnego Miasta Gdańska w celu założenia w miejscowej szkole Macierzy Polskiej drużyny harcerskiej. Szkółka przylegała do budynku stacji w niewielkiej odległości od szkoły gdańskiej z niemieckim językiem nauczania. Kierownik szkoły, pan Franciszek Preuks, był przychylny harcerzom. Instruktorzy pomogli umundurować harcerzy i na zbiórkach w Szymankowie czy Tczewie rozbudzali patriotyzm w młodych umysłach. Do dziś Krąg Seniorów „Jaszczurkowcy” ma kontakt ze szkołą w Szymankowie, bierze udział w uroczystościach „Święta Szkoły” dnia 27 kwietnia i 1 września w kolejne rocznice wybuchu II wojny światowej, która właściwie rozpoczęła się w Szymankowie i Tczewie (ważne węzły kolejowe). Bohaterką szkoły jest nauczycielka i harcerka, pani Edyta Czoskówna, która poniosła wtedy śmierć, podobnie jak kolejarze i celnicy."
Kesz znajduje się w bezpiecznej odległości od siedziby Hufca.
O Keszu:
Szukaj pod żółtą.
Nie zapomnij zabrać czegoś do pisania!
UWAGA!
Uważaj na Mugoli! Podejmuj ostrożnie aby nie spalić miejsca ukrycia!
Miłych poszukiwań :)!