Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


OLBRZYM

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie slawekragnar
Widoczność
Zdobyta 5 razy
Punktacja 90.475 punktów
Liczba skrzynek 8 (8 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 100% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 30-04-2018
Założyciele niemen, AER, slawekragnar
Opis GeoŚcieżki

Olbrzym to człekopodobna istota o gigantycznych rozmiarach. Świat legend, baśni i mitów, a także krainy spoza granic normalności są nimi wypełnione. Tym kryptonimem oznaczono Projekt Riese (z niem. olbrzym) – największy zamysł górniczo-budowlany nazistowskich Niemiec, rozpoczęty i niedokończony w Górach Sowich oraz na zamku Książ i pod nim w latach 1943–1945. Jedna z hipotez mówi, że miała to być jedna z kwater głównych niemieckiego zbrodniarza Adolfa Hitlera. Po dokładniejsze informacje odsyłam do https://pl.wikipedia.org/wiki/Riese.

riese schemat

 

Ścieżka urodziła się w głowach wrocławskich keszerów, zafascynowanych odkrywaniem tajemnic, schodzeniem najdalej i najgłębiej. Zostaje ona opublikowana, lecz zapewniam Was, że nie jest to jej finalny kształt i w miarę upływu wody w rzekach czasu, kolejne skrzynki w tym rejonie będą się przed Wami odkrywać, jak miliardy samotnych światów na Drodze Mlecznej. Projekt Riese wciąż odsłania przed światem swe zakopane sekrety. Zdarza się, że istnieje sprawdzona informacja o dokładnej lokalizacji obiektu, ale czasem trzeba jej szukać w terenie. Nie wszystkie skrzynki z serii są bezpośrednio powiązane z tajemnicą Olbrzyma, lecz możecie być pewni, że zdobywanie ich dostarczy Wam mnóstwa niebezpiecznych i ekstremalnych wrażeń, bo świat czarów i magii, w którym mieszkają te stworzenia przeplata się w miejscach ukrycia keszy z naszym wymiarem. Każdy z autorów ma swoje indywidualne spojrzenie na sprawę, dlatego opowieści nie są połączone ze sobą.

 

Niezbędne będą spodniobuty, latarki, liny, rękawice,nakolanniki, sprzęt asekuracyjny, pływający, i wszystko to, co zostało wymienione w poszczególnych keszach. Przestrzegam, że są to miejsca skrajnie niebezpieczne, gdzie istnieje realne zagrożenie dla życia i zdrowia. Dlatego apeluję do keszerów o małym doświadczeniu: nie próbujcie swych sił , tu trzeba być w 100% pewnym swych możliwości i mieć świadomość tego, co może się wydarzyć, a czego nie zaplanowaliście. Niech wyobraźnia ponosi Was po podjęciu kesza, gdy będziecie snuć wieczorne opowieści przy ognisku. Jedna tam na dole bądźcie czujni jak polujące zwierzęta. Dotknięcie ściany w starej kopalni może skończyć się zawałem, a w okresie obniżonego ciśnienia atmosferycznego powietrze w sztolni zostaje nasycone trującymi dla nas gazami zgromadzonymi w szczelinach górotworu, co może doprowadzić do utraty sprawności umysłowej, zniekształcenia zdolności oceny, uszkodzeń mózgu, a w końcowym etapie śmierci. Gazy te gromadzą się u dołu i nie należy się wówczas schylać.

jotun

 

 

 

 

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki OLBRZYM

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki OLBRZYM
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 8 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis