Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Szpital Zabitych Dusz

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie slawekragnar
Widoczność
Zdobyta 29 razy
Punktacja 125.02 punktów
Liczba skrzynek 14 (14 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 85% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 28-03-2018
Założyciele slawekragnar
Opis GeoŚcieżki

                                     SZPITAL ZABITYCH DUSZ

Świat żywych i umarłych przeplata się w naszym zwykłym, szarym życiu. Nie dostrzegamy tego w gonitwie dnia codziennego. Za późno jest wtedy, gdy do gry zasiądzie ktoś nieproszony, z całkowicie odmiennego wymiaru.

Ścieżka jest bardzo niebezpieczna, kilkumetrowa lina w plecaku może okazać się zbawienna, latarka, zapas baterii, ubranie na zmianę. Gwarantuję ci, że nie wyjdziesz stąd czysty. Mogą się przydać ochraniacze na kolana, na pewno rękawice. Jeżeli nie jesteś w 100% sprawny fizycznie, masz znikome szanse na zdobycie ścieżki. Jeżeli masz klaustrofobię, lęk wysokości lub jakikolwiek inny paraliżujący cię niezdrowy objaw-nie dasz rady. Poniższa mapa ułatwi ci czasochłonne zadania. W obecnej chwili obiekt jest otwarty i niepilnowany, z dnia na dzień postępują potworna dewastacja. Niebawem ścieżka może już być wyprawą po ruinach.  Na zaliczenie FTF ścieżki jest 100% skrzynek, gdy ów padnie wtedy obniżę. Kolejność zdobywania skrzynek jest oczywiście dowolna, jednak opowieść układa się w całość według numeracji. Życzę powodzenia i pamiętajcie, to jest Urbex, a zdrowie masz tylko jedno!mapa

Kompleks szpitalny wybudowany w 1929 roku przez Niemców, służył Wermachtowi. Po II Wojnie Światowej został przejęty przez wojska radzieckie. Mieszczący się w cichym lasku ogromny szpital mógł przyjąć 650 pacjentów, ale zazwyczaj nie wykorzystywano nawet połowy łóżek. Na terenie szczelnie odgrodzonym wysokim betonowym murem mieściło się kilkanaście budynków. Największy z nich trzy kondygnacyjny budynek ma ponad 250 metrów. Wewnątrz ma się wrażenie że korytarze, których końca nie widać ciągną się w nieskończoność, a otaczające nas setki pomieszczeń i zakamarków wprawiają w uczucie zagubienia. Wrażenie to potęgują bardzo obszerne wypełnione ciemnością piwnice. Całość podkreśla niesamowita cisza. Znajdowało się tu kilka oddziałów od np chirurgii przez psychiatrię, ortopedię po oddział zakaźny, a także sale operacyjne. W czasach świetności był to bardzo dobrze wyposażony obiekt, posiadający nowoczesną jak na tamte czasy aparaturę. Dodatkowo istniało też kilka innych budynków. Oddział dziecięcy, część apteczna, kuchnia, stołówka, sala konferencyjna, sklep, kino i całkiem duży basen. W małym budynku znajdowała się szpitalna kapliczka, na tyłach której mieściło się wypełnione specyficznym zapachem prosektorium, w którym przerażające wrażenie sprawia chłodnia do przechowywania ciał i sala ze stołem do robienia sekcji zwłok.

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Szpital Zabitych Dusz

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Szpital Zabitych Dusz
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 14 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis