Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Rzeka Skrwa

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie jaculo
Widoczność
Zdobyta 28 razy
Punktacja 98.68 punktów
Liczba skrzynek 14 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 70% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Krajoznawcza
Data publikacji 26-10-2013
Założyciele jaculo
Opis GeoŚcieżki

Skrwa

Polska rzeka płynąca  na pojezierzu Chełmińsko-Dobrzyńskim, prawy dopływ Wisły o długości 114km. Źródło rzeki znajduje sie w powiecie Żuromińskim, w okolicy wsi Płociczno. Powierzchnia jej dopływów wynosi 1704km2.

Jej najpiękniejsza część zaczyna sie w okolicach Łukomia, gdzie zaczyna meandrować po podmokłej dolinie, przepływa przez piękne mazowieckie lasy, potem skansen w Sierpcu, aby dalej wpłynąć na tereny Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego, i na końcu lejkowato do rzeki matki - Wisły.. Skrwa, wyznacza granice między historycznymi ziemiami Mazowsza i Ziemi Dobrzyńskiej, jak też jej bieg pokrywa się po części z obecną granicą województwa mazowieckego i kujawsko pomorskiego.

Rzeka niebywale urokliwa, piekna, odsłaniająca wspaniałe mazowieckie krajobrazy. Najciekawszymi elementami rzeki, są jej stare młyny, których to było nad nią ponoć około setki. Dzis pozostało wiele mniej, ale i te położone sa poprostu bajecznie.

Rzeka ta uznawana jest przez kajakarzy za jedną z najpiekniejszych widokowo, nieuregulowanych rzek w Polsce. Zapraszam na niesamowite spotkanie z przyrodą, ciszą i cudownymi krajobrazami, w nieskażonym jeszcze przez człowieka terenie... 

Zaczynamy nie przy źródle - bo to mało ciekawe, i trudno dostępne miejsce. Poza tym nie chce rozwlekać ścieżki na ponad 100km - zaczynamy w małej miejscowości Skrwilno, przy średniwiecznym grodzie w którym to odnaleziono niebywały skarb. Kończymy przy ujściu, w okolicach miejsowości Murzynowo za Płockiem. Nie opisuje tu miejsc - bo opisy sa przy każdej ze skrzynek, ale w ścieżce zawarłem naprawdę najciekawsze, istniejące obiekty nad rzeką. Oprócz ich samego w sobie juz uroku, niebywale piekny jest krajobraz, otaczający - okolice, wioski, i leśne drogi - którymi przyjdze wam sie poruszać. Niezapomniany jest przejazd rowerem, bądź też terenówką wzdłóż trasy...

Do zdobycia jest 14 skrzynek, ale ze wzgledu na rozciągłość - można 4 krańcowe skrzynki pominąć, bo wystarczy zdobyć ich 10, aby zaliczyć geościeżke, co i tak zabiera sporo czasu. Widoki przepiekne, szczególnie teraz, jesienią.

Zapraszam na niebywałą przygode z przyrodą, rzeką i jej młynami..

 

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Rzeka Skrwa

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Rzeka Skrwa
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 14 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis