Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Szlakiem Partyzanckim Puszczy Solskiej

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie grafen
Widoczność
Zdobyta 10 razy
Punktacja 232.46 punktów
Liczba skrzynek 35 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 90% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 18-05-2017
Założyciele grafen
Opis GeoŚcieżki

O Puszczy Solskiej, możesz, przeczytać, tutaj:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Solska

 

Geościeżka Szlakiem Partyzantów Puszczy Solskiej"ożywia",a zarazem upamiętnia zapomniane miejsca i wydarzenia, a przede wszystkim ludzi, którzy żyli i walczyli w lasach Puszczy Solskiej podczas II wojny światowej. Dzięki"Partyzanckiej Mapie Puszczy Solskiej"pragniemy zapełnić lukę badawczą z dziejów wojennych na Biłgorajszczyźnie. Chcemy przedstawić tutaj nie tylko walkę zbrojną, będącą jednym z elementów partyzanckiej wojny,ale również zwrócić uwagę turystom, krajoznawcom i keszerom (oraz osobom odwiedzającym skrzyneczki geocachingowe), na ciężką codzienną egzystencję"ludzi z lasu",w ukrytych w lesie partyzanckich obozowiskach. Geościeżka obejmuje głównie tereny lasów tereszpolskich, a także część lasów biłgorajskich i aleksandrowskich. Na tych terenach koncentrowały się większość sił partyzanckich AK i BCh w dobie akcji "Sturmwind II" w czerwcu 1944 r.,łącznie z dowództwem oddziałów partyzanckich  9 pułku piechoty AK  majorem Edwardem Markiewiczem"Kaliną", stacjonującym w obozie "Woyny" nad Studczkiem.Przy instalowaniu skrzyneczek w terenie, pomocna była "Partyzancka Mapa Puszczy Solskiej", która jest pierwszą publikacją na Zamojszczyźnie(prawdopodobnie także w Polsce), która poprzez badania terenowe wskazuje miejsca obozów partyzanckich ( z dokładnością współrzędnych GPS), bitew i potyczek, gajówek i leśniczówek oraz bezimiennych mogił, które utrwala w formie papierowej. Większość z tych miejsc nie jest w żaden sposób oznaczona w terenie - mamy nadzieje,że dzięki "Mapie" zmieni się to w przyszłości. Opracowanie merytoryczne:Dominik Róg. Partyzancka Mapa Puszczy Solskiej. Część I.

Geościeżka przebiega na terenie lasów o podłożu bagiennym, w nie których okresach roku może niedostępnych dla przeciętnych osób. Trudnych a niekiedy niemożliwych do pokonania rowerem, nie wspominając o pojeździe. Jak najbardziej dostępna dla turystów pieszych. Wszystkie osoby, które wybierają się na tą Geościeżkę,powinni pamiętać o odpowiednim obuwiu turystycznym, w którym jest możliwe chodzenie po terenie zabagnionym. Wodery spełniają wszystkie wymogi, do odwiedzenia miejsc wymienionych w Geościeżce.Podczas odwiedzania skrzynek geocachingowych, należy być przygotowanym na spotkanie ze zwierzyna leśną oraz dokuczliwymi owadami- KOMARY.

W kompleksach leśnych, należy  bezwzględnie  przestrzegać przepisów ppoż.nie należy rozniecać ognia, śmiecić i głośno się zachowywać.

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Szlakiem Partyzanckim Puszczy Solskiej

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Szlakiem Partyzanckim Puszczy Solskiej
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 35 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis