Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Szlak Jezior Kociewskich

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie olgmar
Widoczność
Zdobyta 31 razy
Punktacja 282.2 punktów
Liczba skrzynek 40 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 75% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 08-08-2016
Założyciele olgmar
Opis GeoŚcieżki

Szlak Jezior Kociewskich - odcinek południowy 

Ocypel - Osiek (GeoŚcieżka na terenie gminy Osiek)

kolor czerwony

długość 31,9 km

Aktualnie kończący się w Osieku, południowy fragment szlaku, który docelowo ma przecinać Kociewie z północy na południe i być głównym szlakiem tego regionu. Ten jego odcinek przemierza lasy, stanowiące wschodnią cześć Borów Tucholskich i pozwala poznawać kolejne kociewskie wody. Występuje tu Wda oraz trzy większe jeziora: Wielki Ocypel, Słone i Kałębie. Nad pierwszym z nich rozsiadł się urokliwy Ocypel, nad drugim znajduje się rezerwat "Czapli Wierch", trzecie jest największym jeziorem kociewskim. Ciekawe są inne miejscowości, spotykane na trasie szlaku.

Historia szlaku

Istnienie południowej części szlaku Jezior Kociewskich zostało zapoczątkowane w połowie lat 90-tych XX wieku wyznakowaniem odcinka Kasparus - Osiek. Była to realizacja niewielkiej, tylko osieckiej (czyli na terenie gminy Osiek), części długiego szlaku znajdującego się w planie sieci szlaków (jeszcze województwa gdańskiego) a mającego przecinać z północy na południe Pojezierze Starogardzkie i przyległy doń obszar Borów Tucholskich. Szlak Jezior Kociewskich docelowo prowadzący ze Skarszew do Nowego i odwiedzający większość kociewskich jezior w efekcie końcowym stałby się głównym szlakiem pieszym Kociewia.

Impulsem do powstania szlaku z Kasparusa do Osieka było tworzenie sieci znakowanych tras pieszych gminy Osiek. Poskutkowało to opracowaniem w 1994 roku dokumentacji projektowej szlaków obejmującej także inne szlaki w okolicach Osieka a następnie (w tymże roku) wyznakowanie ich.

W roku 2002 istniejący szlak z Kasparusa do Osieka uzupełniono o przebiegający w sąsiednich gminach (Osieczna i Lubichowo) odcinek ocypelski o trasie Ocypel - Kasparus. Nowa wydłużona trasa osiągnęła ponad 30 km. Na szlaku ustawiono drogowskazy szlakowe i tablice informacyjne. W roku 2004 nazwę całego odcinka zmieniono na południowy przez analogię do znajdującego się na początku szlaku - odcinka północnego ze Skarszew do Starogardu Gdańskiego.

W latach późniejszych w trasie południowego odcinka szlaku wprowadzono drobne zmiany na terenie miejscowości Kasparus i nad jeziorem Kałębie.

W planach pozostaje wyznakowanie odcinka Starogard - Ocypel, który połączy oba istniejące fragmenty szlaku Jezior Kociewskich oraz odcinka końcowego do Nowego.

http://pomorskieszlakipttk.pl/szlaki-piesze/jezior-kociewskich-odcinek-poludniowy/

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Szlak Jezior Kociewskich

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Szlak Jezior Kociewskich
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 40 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis