Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


SZLAK CZAROWNIC

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie crazy_baby
Widoczność
Zdobyta 21 razy
Punktacja 116.205 punktów
Liczba skrzynek 17 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 86% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Krajoznawcza
Data publikacji 16-03-2016
Założyciele crazy_baby
Opis GeoŚcieżki

SZLAK CZAROWNIC

"Starostwo Powiatowe w Nysie we współpracy z Miastem Sumperk oraz Stowarzyszeniem Ruchu Turystycznego Jeseniky postanowiło wykorzystać jedną z ponurych legend XVII - wiecznego księstwa nyskiego i uczynić z niej atrakcję turystyczną. Jest to ścieżka rowerowa wskazująca najciekawsze miejsca związane  z „polowaniem na czarownice". Projekt pod nazwą „Szlakiem czarownic  po czesko - polskim pograniczu" zabierze nas w magiczną podróż, pełną tajemniczości, mroku, intryg i zagadek.

Naszą wyprawę rozpoczynamy więc w Zlatych Horach, następnie szlak czarownic biegnie do Głuchołaz, Nysy, Otmuchowa i Paczkowa, gdzie kończy się przed Domem Kata. Miejsca te wybrano nie bez powodu. Charakteryzuje ich niezwykle burzliwa historia związana z polowaniem na czarownice. Ma to być szlak upamiętniający jedną z największych zbrodni i największego męczeństwa w historii ludzkości. Na trasie turyści znajdą nie tylko tablice informacyjne z opisem wydarzeń, lecz również krzyże pokutne."

My postanowiliśmy okeszować większość z miejsc wchodzących w skład rowerowego Szlaku Czarownic polskiej strony (póki co za wyjątkiem Domu Kata w Paczkowie, gdyż ma już swojego kesza i Jarnołtówka). Mamy w planie rozszerzyć geościeżkę więc dla zainteresowanych tematem polecam trochę poczekać a dla keszujących dla statów i medali polecamy się pospieszyć :)

W prawie każdym keszu czekają certyfikaty dla 3-ech pierwszych znalazców! Gdzieniegdzie znajdziecie tez mini mapki z rowerowym szlakiem, do zabrania :)

Dla ciekawskich wszelkie szersze informację dotyczące Szlaku Czarownic po czesko-polskim pograniczu znajdziecie tutaj:  SZLAK

Informacje zaczerpnięto z bezpłatnych folderów dotyczacych Rowerowego Szlaku Czarownic dostępnych w Informacji Turystycznej w Nysie oraz ze strony www.powiat.nysa.pl.

ZAPRASZAMY DO ZDOBYWANIA i oceniania

CRAZY_BABY & TEAM

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki SZLAK CZAROWNIC

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki SZLAK CZAROWNIC
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 17 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis