Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Główny Szlak Beskidzki

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie freney
Widoczność
Zdobyta 6 razy
Punktacja 1633.8 punktów
Liczba skrzynek 165 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 80% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Krajoznawcza
Data publikacji 02-09-2015
Założyciele Wojtek1121, filips, elales, adam, hajduki, zyr, esperek, nubes, Iza 224, olo_olecki, didymos, Wanoga, art_noise, jerzy, mandrzejewski1, JJJx, Dlugi, krikra, freney, meteor2017, Nannette, wedrownicy, maggik, yanc, arbuzzowa&czestmir, Wookhash, yabay, jaoko, gompaw, Miastooporni, BAZYLEK, złodzieje czasu & Esme, andrejews, czirios, matilis, Mario&Monia, salamandra74, Krzysztof Hopla, kudlacikus, pszynk, konstancik, Ajven, brodate gejsze, messier, WSB89, atena.pl, palinq, Zabel, gagu, LL13, unieski, pavlovec, R-Sol, veg1, rysieks, Sulinka, uhuhu, HaCek, WRÓBEL., MC2, DjLoczek, skalpelx, Klapejron, unkas, Bartek111, dark666, majki_ii, ajka, XFrostPL, TROPICIEL.ORG, wilczyca, Bar i Lepsza Połówka, seba83
Opis GeoŚcieżki

Główny Szlak Beskidzki

 

     Na początku sierpnia tego roku podjęliśmy z yabay-em próbę przejścia na jeden raz całego  Głównego Szlaku Beskidzkiego, który liczy około 500 km po górach, od Beskidu Śląskiego, aż po Bieszczady. Startowaliśmy od drugiej strony, czyli z Wołosatego, a nie z Ustronia jak większość osób zaczyna. Dwudziesto-kilogramowy plecak trochę ciążył, ale dzięki całemu sprzętowi do biwakowania byliśmy niezależni jeśli chodzi o noclegi, tym bardziej, że dodatkowo oprócz przemierzania samego szlaku zgarnialiśmy keszowo co się dało w okolicy, a i białe plamy na mapie postanowiliśmy przyozdobić nowymi skrzyneczkami . Trudno było więc z góry zaplanować noclegi na każdy kolejny dzień, a tak wieczorny widok na góry z rozbitego na połoninie namiotu wynagradzał trud całego dnia.

     Niestety po pięciu dniach, po ok. 170 km daliśmy za wygraną, z planem powrócenia tu w przyszłym roku by dokończyć resztę szlaku. Przy okazji pojawił się pomysł, aby założyć geościeżkę, która by przybliżała szerszemu gronu keszerów Główny Szlak Beskidzki, tzw GSB. Od pomysłu do realizacji jeden krok, więc niniejszym spełniam rzucone w eter na szlaku obiecanki .  Zdecydowana większość zaproszonych skrzynek znajduje się bezpośrednio na czerwonym szlaku GSB, ale jest też kilka leżących bardzo blisko, w odległości ok. 200-300 m od szlaku, pokazujących ciekawe miejsca, lub też z tego względu, że szlak omija wierzchołek góry jak to jest np. w przypadku szczytu Jasła. Tak, więc czerwony szlak i najbliższe, bezpośrednie okolice.

     Prawie wszystkie odcinki szlaku są okeszowane, więc zapraszam założycieli keszy do podokładania skrzynek leżących na Głównym Szlaku Beskidzkim do tej geościeżki.

     Jest też jeszcze na GSB sporo ciekawych, a nieokeszowanych miejsc, są też dłuższe górskie odcinki bez żadnej skrzynki, więc gorąco zachęcam również do zakładania kolejnych skrzyneczek na szlaku, jeśli komuś będzie po drodze .

 

Więcej o GSB można poczytać: tutaj,

relację z przejścia można znaleźć np.: tutaj ,

mapę całego szlaku choćby:  tutaj ,

a informacje o odznace przyznawanej za przejście GSB: tutaj

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Główny Szlak Beskidzki

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Główny Szlak Beskidzki
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 165 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis