Javascript jest wyłączona przez Twoją przeglądarkę lub używasz starej przeglądarki (IE6, IE7, IE8), która nie jest już obsługiwana. Strona nie będzie działać prawidłowo, lub jej funkcje zostaną znacząco ograniczone (nie będziesz mieć dostępu do większości funkcjonalności). Zalecamy skorzystanie z najnowszych przeglądarek. (FireFox, Chrome, Opera)
Na zachodnich stokach zielonogórskiego Wzgórza Braniborskiego (niem. Grünbergshöhe, 203 m n.p.m.) Niemcy zbudowali sporo przeuroczych domków. Na południowych i wschodnich zaś rosły winorośle.
Co ciekawe, w modzie było wtedy najwyraźniej umieszczanie na elewacjach detali architektonicznych w postaci dzieci (cherubinków?) we wnękach. Mi udało się znaleźć ich 5. Możliwe, że więcej skrywa się pod efektami termomodernizacji.
Proponuję Tobie spacer po tym pięknym willowym obszarze i znalezienie ich wszystkich! A może wypatrzysz więcej? Daj wtedy znać albo od razu zakładaj!
Szukamy tutaj:
PS: "braniborskie" wzięło się od wyrazu "Braniborska", co po łużycku (tak) znaczy Brandenburgia. Braniborska to rzeczownik. Odmienia się jak "Polska".
PS2: być może przy okazji wypatrzysz też trochę wyimków z geościeżki ZG-imki: wschodnie centrum. :)