|
Radziejowa bardziej na dziko | ||
|
|
|||
| Szczegóły GeoŚcieżki | |||
| Mentor (?) |
R-Sol | ||
| Zdobyta | 1 razy | ||
| Punktacja | 54.745 punktów | ||
| Liczba skrzynek | 7 (0 / 0 / 0) | ||
| % skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) | 85% ( Skrzynki) | ||
| Typ GeoŚcieżki | Krajoznawcza | ||
| Data publikacji | 30-06-2025 | ||
| Założyciele | R-Sol | ||
| Opis GeoŚcieżki | |||
Na Radziejowej jest już jedna geościeżka autorstwa Crazy_Baby więc nie będę dublować opisu samej góry link tutaj: https://opencaching.pl/powerTrail.php?ptAction=showSerie&ptrail=2313
Więcej można poczytać w Internetach
Celem naszej ścieżki jest pokazanie bardziej dzikiej strony Radziejowej przy okazji pętelki z Jaworek, czyli od drugiej strony niż ścieżka Crazy-Baby, a nijako przy okazji daje możliwość zaliczenia za jednym zamachem obydwu projektów.
Wszystkie skrzynki są proste i dobrze ospojlerowane – mają pokazywać trasę i fajne miejsca na niej i nie zabierać czasu na zbędne szukanie. Lepiej w tym czasie podziwiać widoki i napawać się pięknem przyrody.
Proponujemy, a wręcz stwierdzamy jednoznacznie, że kesze najlepiej zdobywać zgodnie z numeracją od 1, czyli robić pętelkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Tak jest znacznie prościej, bo w przeciwnym kierunku nie jest łatwo trafić we właściwą drogę. Odcinki z Czarnej Wody do Bukowinek i od Ruskiego Wierchu do Czarnej Wody są poza szlakowe.
Uwaga od ostatniego kesza (nr 7) schodziliśmy bezpośrednio do parkingu, ale tam nie ma właściwie żadnej drogi, więc nie polecam ( to zejście dedykuję Palinq <3 ). Lepiej zejść czerwonym szlakiem jeszcze ok. 1 km i na polanie za Ruskim Wierchem nie skręcać w lewo, a pójść dalej prosto bez szlaku przez Rusinowski Wierch do Czarnej Wody.
Całość pętli z keszami z obydwu ścieżek trzeba liczyć ok. 7 h (18 km)
| Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Radziejowa bardziej na dziko |
|