Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Sukkub InO 2014 - Skarby Walhalli

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie Biedak
Widoczność
Zdobyta 27 razy
Punktacja 534.59 punktów
Liczba skrzynek 64 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 80% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 18-01-2015
Założyciele Biedak, do-mi
Opis GeoŚcieżki

Po Ragnaröku zmieniło się wszystko… Krwawa bitwa między Asami a Olbrzymami Mrozu i koszmarnym pomiotem Lokiego doszczętnie wyniszczyła resztki świata, jakie pozostały jeszcze po straszliwej trzyletniej zimie, Fimbulvinter. Na domiar złego na sam koniec walki ognisty Surt podpalił swoim mieczem wszystkie dziewięć światów i zamienił je w popiół…

Na szczęście nie wszystko przepadło… Ziemia zatonęła w morzu, ale wyłoniła się z niego ponownie, świeża i zielona. Przeżyło kilku bogów - Honir, synowie Odyna – Widar i Wali oraz synowie Thora - Modi i Magni. Ze świata martwych powrócił ulubieniec wszystkich – Baldur, a także jego brat Hodur. Lif i Lifthrasir, czyli ostatnia para ludzi, która ukryła się w koronie kosmicznego jesionu Yggdrasil, zeszła na nowo powstały wulkaniczny ląd i zapoczątkowała nową linię rodzaju ludzkiego. Nasz obecny świat, Gimle, jest pełen radości, spokoju i harmonii. Wojny, przemoc i spory pozostały tylko w opowieściach z dawnych czasów.

Echa tych opowieści dochodzą do nas z różnych miejsc, od różnych osób, a każdy zna przeważniezupełnie inną wersję wydarzeń. Historie dzielnych Einherjar, szalonych wypraw Thora, podstępów Lokiego… wszystko od dawien dawna owiane jest tajemnicą. Już za młodu postanowiłem, że kiedyś odkryję wszystkie sekrety dawnego świata i opiszę prawdziwe historie w jednej książce. Całe swoje życie poświęciłem na wędrówki po świecie i zgłębianie sekretów prastarych legend i ludowych podań. Czas mija jednak nieubłaganie i coraz bardziej się obawiam, iż nie zdołam sam dokończyć tego dzieła. Potrzebuję Twojej pomocy, dzielny wędrowcze. Rusz dalej w świat zamiast mnie, wsłuchaj się w ludowe bajania, oddziel ziarno od plew i wróć do mnie, abym mógł uzupełnić brakujące ogniwa pośród moich historii.

Mam już nawet tytuł dla swojej księgi… Skarby Walhalli… Tak… Bo prawdziwym skarbem starego świata są właśnie jego historie i ich dziedzictwo…

 

 

Geościeżka ta jest pamiątką po wydarzeniach Sukkub InO 2014 - Trasa Geocachingowa oraz Sukkubik InO 2015 - Trasa Geocachingowa. Geościeżkę tę można oczywiście traktować jako zwykłą trasę krajoznawczą (lasy Nadleśnictwa Gdańsk są naprawdę piękne), znajdując skrzynki na podstawie współrzędnych GPS i opisów, lecz aby poczuć prawdziwy klimat imprez na orientację oraz ułatwić sobie nawigację pomiędzy skrzynkami należy ściągnąć sobie i wydrukować mapę części południowej i północnej oraz opis trasy rajdu Sukkub InO 2014, a także mapę i opis trasy rajdu Sukkubik InO 2015, a następnie odnajdywać poszczególne skrzynki na jego podstawie.

 

Gorąco zachęcam do zdobywania geościeżki w ten sposób, posiłkując się współrzędnymi tylko w ostateczności. W opisie każdej skrzynki, oprócz współrzędnych, znajduje się także wycinek mapy z zaznaczonym miejscem, z którego należy rozpocząć poszukiwania skrzynki (i w którym w większości przypadków znajdował się lampion na rajdach). Dzięki temu osoby słabo znające się na czytaniu mapy mogą podszkolić swoje umiejętności porównując rzeźbę terenu lub drożnię z miejscem wskazanym przez współrzędne.

 

Rajd był tematycznie związany z mitologią nordycką, stąd zarówno opis samej geościeżki, jak i nazwy oraz opisy wszystkich wchodzących w jej skład skrzynek, są wzbogacone o mitologiczne elementy.

 

Powodzenia na trasie!

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Sukkub InO 2014 - Skarby Walhalli

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Sukkub InO 2014 - Skarby Walhalli
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 64 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis