Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Kod Leonarda daVinci

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie erykradek
Widoczność
Zdobyta 20 razy
Punktacja 130.71 punktów
Liczba skrzynek 14 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 85% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 09-12-2014
Założyciele keram58, erykradek
Opis GeoŚcieżki

"Wszyscy kochamy spiski" - uśmiecha się ze zrozumieniem bibliotekarka do dwojga ludzi, którzy w poszukiwaniu klucza do zagadki trafili do księgozbioru. A zagadka to nie byle jaka - jej rozwiązanie może dowieść kłamstwa, na którym wieki temu wyrosła cała instytucja Kościoła i władza Rzymu. Można sobie tylko próbować wyobrazić, jakie konsekwencje może mieć ujawnienie tego dowodu!

Znacznie łatwiej za to zrozumieć determinację, która pcha bohaterów do szalenie ryzykownej gry, jaką jest próba rozwiązania tej tajemnicy - nie sądzisz chyba przecież, że mogą to robić w spokoju? Oboje są podejrzani przez francuską policję o morderstwo, ściga ich groźny mnich-zabójca kierowany przez tajemniczego Nauczyciela, i oczywiście nie wiedzą komu mogą zaufać w swojej ciągłej ucieczce, która stopniowo zbliża ich do celu...

W książce Brown znakomicie wymieszał niezbędną dawkę sensacji z powolnym, starannym wprowadzaniem czytelnika w kolejne kręgi wtajemniczenia. Nie ma tu miejsca na nudę, ale mimo sporego tempa akcji w żadnej chwili nie miałem wątpliwości, gdzie ona się właśnie toczy i jaką część zagadki aktualnie staramy się rozwikłać, dlatego połknięcie kilkuset stronic "Kodu" było naprawdę czystą przyjemnością.

Zagadki w tej książce są pełne tajemnej symboliki i odniesień do znanych dzieł sztuki, miejsc rzeczywistych oraz postaci historycznych. Dzięki temu udało się autorowi skonstruować wciągające i - mimo niełatwej tematyki - zrozumiałe dzieło.

Projekt "Kod Leonarda da Vinci" to zestaw skrzynek mający na celu przybliżenie tej pozycji, a także ukazanie ciekawych i wartych poznania miejsc w Warszawie. Starałem się wybierać okolice ukrycia tak, by kojarzyły się z miejscami/wydarzeniami/postaciami z książki, a jednocześnie wskazywały miejsce warte uwagi, które będąc w Warszawie warto odwiedzić. Kordy - analogicznie - wskazują miejsca warte uwagi, a nie ukrycia, chyba że na stronie skrzynki jest napisane inaczej. W takim wypadku też nie jest to przypadkowe miejsce i warto tam się porozglądać.

Trasa w większości wiedzie przez centrum miasta, łącząc zabytki architektury oraz unikalne miejsca i atrakcje. Obszar poszukiwań wyznaczają najdalej wysunięte punkty na mapie. Mam nadzieję, że tak duże urozmaicenie sprawi, że każdy znajdzie tu dla siebie coś interesującego.

Każdą zagadkę można rozwiązać bez znajomości tematu. Jednak polecam przeczytanie książki i obejrzenie filmu. Pomogą one w rozwiązywaniu zagadek, naprowadzą na właściwe skojarzenie, a nawet odpowiedzą na niektóre pytania ;)

 

Zapraszam Cię do wkroczenia na ścieżkę "Kodu Leonarda da Vinci" w Warszawie.

Przeczytaj książkę, użyj wyobraźni i daj się ponieść akcji.

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Kod Leonarda daVinci

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Kod Leonarda daVinci
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 14 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis