Javascript jest wyłączona przez Twoją przeglądarkę lub używasz starej przeglądarki (IE6, IE7, IE8), która nie jest już obsługiwana. Strona nie będzie działać prawidłowo, lub jej funkcje zostaną znacząco ograniczone (nie będziesz mieć dostępu do większości funkcjonalności). Zalecamy skorzystanie z najnowszych przeglądarek. (FireFox, Chrome, Opera)
Lubniewice to perełka województwa lubuskiego. Miasteczko jest położone na przesmyku pomiędzy dwoma, a właściwie trzema jeziorami. Główna część miasta położona jest pomiędzy jeziorem Lubiąż, a jeziorem Krajnik, zaś dalsza część miasta zlokalizowana jest w pobliżu jeziora Lubniewsko, zwanym inaczej jeziorem Nakońskim. Miasteczko liczy około 2000 mieszkańców, co sprawia, że Lubniewice są jednym z najmniejszych miast w Polsce. Pierwsza wzmianka o Lubniewicach pochodzi z końca XIII wieku (1287 rok). W XVII wieku osiedliła się tam grupa braci polskich (wspólnota religijna), która musiała opuścić Polskę w wyniku podjętej uchwały przez Sejm. Pierwsze wzmianki o Lubniewicach - mieście, pochodzą z 1322 r. Według nich należało ono wówczas do rodziny Waldowów - najstarszego z niemieckich rodów szlacheckich i pozostało w ich rękach aż do 1945 r. Dzisiejsze Lubniewice to jedna z największych i najbardziej interesujących pereł turystyki w zachodniej Polsce. W XVIII wieku w Lubniewicach zaczęło się rozwijać włókiennictwo, które spowodowało rozwój miasta. Otwarto nawet hodowlę jedwabników. Lubniewice w czasie swojej historii kilkukrotnie na zmianę były miastem i wsią, a ostatni raz prawa miejskie uzyskały w 1995 roku.
Lubniewice otoczone są przez piękne lasy. W samym miasteczku również można znaleźć sporo zieleni. W 1994 roku gmina Lubniewice uhonorowana była tytułem „Najbardziej ekologicznej gminy w Polsce”.
To niewielkie miasteczko odnalazło swoje miejsce w kulturze – w 2014 roku w mieście tym kręcono horror pt. Evil Rising, zaś w 2017 – w zespole pałacowym odbywała się produkcja filmu pt. "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej