Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


B-S / B-S ( alt )

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie Zabard 2
Widoczność
Zdobyta 8 razy
Punktacja 199.74 punktów
Liczba skrzynek 26 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 80% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Krajoznawcza
Data publikacji 04-09-2021
Założyciele Zabard 2
Opis GeoŚcieżki

Geościeżka Boreczek - Sulistrowice to ciekawa i można rzec innowacja geościeżka zarówno pod względem Geograficznym jak i zastosowanego rozwiązania tras alternatywnych. Cała Geościeżka zaczyna / Kończy się na Stacji PKP w Boreczku gdzie również zaczyna / Kończy Się geościeżka KOB-S która zawiedzie nas do Oławy śladem dawnej linii kolejowe. Wracając jednak do naszej geościeżki Na początku nasza keszowa trasa parę razy skręca na południe i na zachód i przechodzi przez Opatowice, Borów, Piotrków Borowski, Mańczyce, Niedanów, Głowin. Ta sekcja geościeżki jest lekko pagórkowata. Więc można swobodnie zdobywać kesze autem rowerem czy na piechotę. Potem geościeżka kieruje się już tylko na Zachód z niewielkimi odchyleniami na boki Odcinek z Głowina do Jordanowa Śląskiego przez Suchowice, Siemianów/Jeziorno, Dankowice najlepiej przebyć pieszo lub rowerem przystosowanym na wyboiste drogi, Od Jordanowa Śląskiego do Tomic trasa znowu staje się płaska. Za to w Tomicach rozpoczyna się wspinaczka na masyw Ślęży, od tego momentu zalecam Wędrówkę Bądź podejmowanie keszy rowerem górskim, Od tego momentu teren z płasko pagórkowatego zmienia się w zdominowany przez pagórki, Tego typu teren spotkamy w okolicach Winnej Góry i Przymiłowa, po minięciu którego zaczyna się seria pagórków prowadzących na Radunię, ale po drodze czeka nas Przełęcz Sulistrowicka, na której to geościeżka będzie się rozdzielać na dwie części; Ta główna ( powstanie w niedalekiej przyszłości ) poprowadzi nas przez Sulistrowice oraz tamę zalewu Sulistorowickiego aż do czerwonego szlaku i geościeżki SŚ. Zaś prawie ukończona trasa alternatywna prowadzi nas górkami w górę i w dół Aż dojdziemy do Raduni skąd będziemy schodzić do przełęczy Tąpała gdzie również połączymy się z serią keszy prowadzącą na szczyt Ślęży. Na trasie tej zobaczmy pałace oraz dworki, ruiny, kościoły, krzyże pokutne, kapliczki. Będziemy mieli okazję przejść się wąwozem, zobaczyć skałki podziwiać piękne widoki, nie zabraknie również piaskowni czy torów motocross. Po drodze będziemy mijać wioski zarówno zwykłe jak i malowniczo położone nie zabranianie również miasteczek ale też napotkamy pagórki jak i góry. Kesze są raczej łatwe do zdobycia i przeważnie łatwo jest je podjąć i nie być niepokojonym przez mugoli.    

 

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki B-S / B-S ( alt )

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki B-S / B-S ( alt )
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 26 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis