Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPath
Naam GeoPath
Soort GeoPath Wat is dit?HelpUitlegDe soort van de GeoPath. Vorm op kaart: Bijvoorbeeld interessante plaatsen die een bepaalde vorm op een kaart hebben. Verkennen: Bijvoorbeeld om bepaalde plaatsen in je woonplaats te laten zien. Natuur: Mooie plaatsen die met natuur te maken hebben. Thema: Bijvoorbeeld een thema over een bepaald onderwerp.
% nodig om deze GeoPath te voltooien
Wat is dit?HelpUitlegNa het vinden van een bepaalde percentage zal de het mogelijk zijn om deze GeoPath als voltooid te kunnen loggen.
Beschrijving van GeoPath

Sla nieuwe GeoPath op
Waypoint cache naam Voeg toe aan GeoPath  
(Geen caches aanwezig)
GeoPath
Aantal weergegeven GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Meer opties
Naam Soort {statusOrPoints} Publicatie datum Aantal caches Voltooid


Nieśmiertelni 39

Eigenschappen GeoPath
Hoofdeigenaar (?)HelpHoofdeigenaarHoofdeigenaar is de persoon die de GeoPath geregistreerd heeft. keram58
Status
Voltooid 25 keer
Score 766.73 punten
Aantal caches 110 (0 / 0 / 0)
% nodig om deze GeoPath te voltooien 78% ( Caches)
Soort GeoPath Thema
Publicatie datum 09-09-2014
Eigenaar SNUFFER, shchenka, PUG Bielany, smialek, Elvis7, wallson, geo-rge, meteor2017, lavinka, ZalewHK, keram58, xtedek, yoshio, tygryskris, Leo48, lolek86
Beschrijving GeoPath

75 lat temu 9 września 1939 r rozpoczęła się Bitwa nad Bzurą. Ten zwrot zaczepny, autorstwa gen. Tadeusza Kutrzeby, był pokazem determinacji i bohaterstwa żołnierzy Armii Poznań i Armii Pomorze a jednocześnie wg oceny historyków wojskowości mógł zmienić wynik wrześniowej wojny.  Ocenę wszystkiego pozostawmy jednak historykom. My dodamy tylko, że w operacji tej wzięły udział także pododdziały innych armii Wojska Polskiego o czym często się zapomina.

Szykując się do tego cyklu odwiedziliśmy grubo ponad 70 cmentarzy. Większość wielokrotnie. Smutnym nam się wydało, że zarówno 15 sierpnia a także w pierwszych dniach września na większości z nich nikt nie zapalił znicza ani nie wciągnął na maszt flagi państwowej. Smutne ale zarówno władza jak i my wszyscy zapominamy o tych krwawych dniach naszej historii.

Odchodzą ostatni świadkowie tamtych krwawych wrześniowych dni. W miejscach bitwy nie znajdziesz bunkrów czy pozostałości transzei i tylko gdzieniegdzie stoją pomniki przy których czasami politycy składają w blasku fleszy wieńce ale żołnierze września pochowani na wielu cmentarzach w większości w bezimiennych mogiłach pozostaną nieśmiertelni. 

Przypomnijmy tu słowa generała T. Kutrzeby - „Przechodząc koło grobów żołnierskich nad Bzurą niech przyszli nasi dowódcy sprawiedliwie wspomną, że tu leżą jedni z tych, którzy starali się wykonać niewykonalny w 1939 roku obowiązek –obronę Polski”

Zakładając skrzynki do tego cyklu starliśmy się oddać obszar pola bitwy i pokazać miejsca krwawych zmagań. Założyliśmy, że skrzynki mają być łatwe do podjęcia i były co najmniej małe. Wkrótce pojawi się skrzynka finałowa dla tego cyklu oraz kilka skrzynek uzupełniających. Do naszego cyklu dołączyliśmy kilka innych skrzynek różnych autorów związanych tematycznie z tymi wydarzeniami, które uzupełniają tę ścieżkę. Zapraszamy wszystkich do poszukiwania skrzynek. Jeśli ktoś z koleżanek i kolegów chciałby założyć skrzynkę i uzupełnić cykl prosimy o wcześniejszy kontakt tak aby uniknąć dublowania skrzynek co nam się przytrafiło przy zakładaniu swoich. Zapraszamy do poszukiwania skrzynek a przede wszystkim do odwiedzenia cmentarzy i chwilę zadumy nad żołnierskimi mogiłami.

 

Caches in GeoPath Nieśmiertelni 39

Voeg volgende caches toe in GPX:


niet actief
negeren
gemaakte
gevolgde
gevonden
aantal logs in het GPX bestand*: 5

*) - voor elke cache. Alleen beschikbaar voor GPX formaat. OK
Informatie:
Toon statistieken Nieśmiertelni 39
Voortgang van deze GeoPath


0% (je hebt 0 van 110 uit deze GeoPath gevonden)

Toon meer statistieken

Opmerkingen en/of loggen

Schrijf opmerking of log