Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Klimatyczne miasteczka Apulii

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie crazy_baby
Widoczność
Zdobyta 0 razy
Punktacja 70.7 punktów
Liczba skrzynek 10 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 90% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Krajoznawcza
Data publikacji 10-07-2021
Założyciele crazy_baby
Opis GeoŚcieżki

A P U L I A

Jak podaje Wikipedia: APULIA (wł. Puglia) – to region administracyjny w południowych Włoszech ze swoją stolicą w BARI. Linia brzegowa liczy 784 km, jest najdłuższa spośród regionów administracyjnych Włoch.

A tak całkiem od siebie to nas ta kraina bardzo zauroczyła. Piękne skaliste wybrzeża, klity, zatoczki z plażami, przepiękne jasne budynki, ciasne klimatyczne uliczki, wiejski klimat lokalnych mieszkańców, małe kawiarenki i restauracje, widoczki na okolicę i łatwość dostępu komunikacją miejską. Samo Bari nas nie urzekło, tylko właśnie okoliczne małe miasteczka rozsiane w okolicy, one robią ten niezwykły klimat szczególnie pięknie oświetlone po zmroku.

KOMUNIKACJA

Nam odwiedzenie tych wszystkich miejsc zajął jeden 3-dniowy wypad na tzw. samolotowy city break. W dalszym ciągu często pojawiają się naprawdę tanie loty do stolicy Apulii - BARI. Lata tam m.in. WIZZAIR z wielu polskich miast. Aby zdobyć WIS tej geościeżki (w początkowym jej wymiarze), spokojnie wystarczy jeden przedłużony weekend. Wszystkie miasteczka, w których zasadziliśmy kesze zwiedzaliśmy pieszo, mając zawsze czas na jakiś włoski obiadek czy też na pyszną włoską kawkę i wyśmienite lody. Pomiędzy miasteczkami wygodnie się poruszać pociągami, bilety nie są drogie, odległości niewielkie a jest wygoda i przy okazji możecie podziwiać okoliczne krajobrazy zza okna.

(PS> Uczulam tylko, żeby przed wyjazdem nieco się zorientować z jakiej stacji i z którego dworca w Bari odjeżdżają w danym kierunku pociągi bo jest ich kilka podobnie jak kilka rodzajów linii kolejowych. Ale nawet jak się pomylicie będziecie mieć szansę na odwiedzenie może jakiegoś innego, równie niezwykłego miasteczka)

JEDZENIE

Może jak my będziecie mieli szansę natknąć się na miejsca, gdzie pod drzwiami mieszkań starsze panie będą suszyć charakterystyczny tylko dla tego regionu makaron, który swój kształt zawdzięcza opuszkom palców, a nazywa się orecchiette. Polecam też skosztować go w którejś z regionalnych knajpek, podawany oczywiście ze smacznym pomidorowym sosem.

P>S>

Zachęcamy do wspólnego tworzenia geościeżki i rozwijania jej (podobnie jak stało się z Maltańską geościeżką). Podczas jej zdobywania, jeśli tylko starczy Wam czasu podczas Waszej podróży i odwiedzicie inne ciekawe miasteczka w tym niezwykłym regionie, załóżcie tam kesza i wyślijcie zaproszenie do dołączenia go do tej geościeżki.

Do inspiracji gdzie się udać polecam pobuszować w internecie lub od razu sprawdzić np. poniższą stronkę: https://www.italiapozaszlakiem.com/najpiekniejsze-miasteczka-apulii/

 

Zapraszamy do zdobywania

CRAZY_BABY & TEAM

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Klimatyczne miasteczka Apulii

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Klimatyczne miasteczka Apulii
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 10 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis