Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


Rezerwat przyrody Brzyska Wola

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie geokuba
Widoczność
Zdobyta 12 razy
Punktacja 59.33 punktów
Liczba skrzynek 8 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 100% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Krajoznawcza
Data publikacji 16-11-2019
Założyciele geokuba
Opis GeoŚcieżki

MiniGeościeżka ma na celu przybliżenie atrakcji związanych z rezerwatem przyrody Brzyska Wola i jego okolicami. Geościeżkę można zaliczyć w trakcie jednego dnia, poświęcając na to kilka godzin. Trzeba przyszykować się na wędrówki piesze do dziesięciu kilometrów, bądź rowerowe. Jest to teren leśny, więc samochód trzeba zostawić przed wjazdem do lasu. Geoscieżke można zacząć zwiedzać od miejsca parkingu przy szosie – strona zachodnia, albo od strony wsi Brzyska Wola – strona wschodnia.

Kesze nie są wymagające. Stanowią pretekst do odwiedzenia ciekawych miejsc, nie wymagają szczególnego podejścia. Aczkolwiek mam nadzieje, że dostarczą przyjemności z ich odnalezienia. Aby cieszyć się keszowaniem trzeba zaopatrzyć się w rękawiczki, żeby zbytnio nie pobrudzić rąk, bo kesze mogą znajdować się pod warstwą ziemi.  Byłbym wdzięczny, kiedy w logach napiszecie w jakim stanie jest kesz, czy logbook suchy, itp. Pozwoli mi to na szybkie podjęcie działań serwisowych.

W razie pytań, skarg i wniosków nr tel. w profilu, śmiało.

 

Jeszcze kilka słów o rezerwacie przyrody Brzyska Wola. Jak informuje nas strona Nadleśnictwa Leżajsk http://www.lezajsk.krosno.lasy.gov.pl/rezerwaty-przyrody

„Brzyska Wola" – rezerwat częściowy o pow. 154,93 ha, powołany Zarządzeniem Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 25 lipca 1997 r. Położony jest na terenie miejscowości: Brzyska Wola i Kulno w gminie Kuryłówka (powiat leżajski, województwo podkarpackie).
Rezerwat należy do rodzaju: leśnych (L), typu: fitocenotycznych, podtypu: zbiorowisk leśnych (PFI.zl) – klasyfikacja wg dominującego przedmiotu ochrony oraz do typu: leśnych i borowych, podtypu: borów mieszanych nizinnych (EL.bmn) – klasyfikacja wg głównego typu ekosystemu Celem ochrony jest zachowanie ze względów naukowych i dydaktycznych fragmentu lasu o charakterze dawnej Puszczy Sandomierskiej.
Rezerwat obejmuje głównie zbiorowiska leśne – kontynentalny bór mieszany i grąd subkontynentalny. Zwraca uwagę obecność różnowiekowych drzewostanów o cechach naturalnych. Flora liczy 163 gatunków roślin. Do rzadszych należą: pokrzyk wilcza- jagoda Atropa belladonna, lilia złotogłów.
Wokół rezerwatu wyznaczono otulinę o powierzchni 263,56 ha.

Wikipedia dodaje, że teren rezerwatu został udostępniony do zwiedzania szlakami pieszymi na drogach leśnych oraz jako miejsce zbioru grzybów oraz żołędzi w drzewostanach nasiennych.

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki Rezerwat przyrody Brzyska Wola

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki Rezerwat przyrody Brzyska Wola
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 8 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis