Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoŚcieżki
Nazwa GeoŚcieżki
Typ GeoŚcieżki Co to jest?HelpPomocOkreśla charakter GeoŚcieżki. Jeśli większość skrzynek projektu pokazuje jakieś interesujące miejsce (szczyt, punkt widokowy, pomnik przyrody, pomnik, zabytek itp.), ustaw krajoznawcza. Jeśli większość skrzynek układa się w linię lub rysunek na mapie, ustaw Geo-Szkic. Analogicznie jeśli większość skrzynek tyczy się tematyce historycznej lub przyrodniczej, ustaw adekwatny typ. Jeśli uważasz, że Twoja GeoŚcieżka powinna być w innej kategorii, której tu nie ma, napisz na adres RR (Menu -> kontakt).
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS)
Co to jest?HelpPomocdopiero po zalogowaniu procentowo takiej liczby skrzynek, użytkownik uzyska możliwość zaliczenia GeoŚcieżki, czyli wpisu "zdobyty" w komentarzach GeoŚcieżki
Opis GeoŚcieżki

Naciskając ten przycisk założysz nową GeoŚcieżkę
Waypoint nazwa skrzynki należy do GeoŚcieżki  
(brak skrzynek do wyświetlenia)
GeoŚcieżki
liczba wyświetlonych GeoŚcieżek: {displayedPowerTrailsCount} Opcje wyświetlania
Nazwa Typ {statusOrPoints} Data publikacji Liczba skrzynek Zdobyta


CWC - CWG

Szczegóły GeoŚcieżki
Mentor (?)HelpMentorMentor to osoba, która zarejestrowała GeoŚcieżkę w systemie rubin
Widoczność
Zdobyta 4 razy
Punktacja 87.15 punktów
Liczba skrzynek 10 (0 / 0 / 0)
% skrzynek wymagany do zaliczenia GeoŚcieżki (WIS) 67% ( Skrzynki)
Typ GeoŚcieżki Tematyczna
Data publikacji 28-04-2025
Założyciele Nannette, rubin, norbinorek
Opis GeoŚcieżki

CWC - CWG

C*** WIE CO, C*** WIE GDZIE

C*** = CARL [przyp. red.]

 

Zapraszamy do odwiedzenia kompleksu obiektów militarnych nieopodal Wilkocina oraz Chocianowa. Założyliśmy Wam tam 10-keszową geościeżkę by umilić zwiedzanie. Wyposażenie obowiązkowe to mocne źródło światła oraz zapas prądu do niego. Kalosze lub wodery  też mogą się przydać, by zwiedzić dolny zalany poziom, ale skrzynki zakładaliśmy bez ich użycia, choć trzeba było wykorzystać porozrzucane graty by się dwóch keszy dostać. 

 

Słów kilka o obiektach: ( cytowane ze strony https://wypadyady.pl/wilkocin-tajemnicze-bunkry/)

"Budynki wkomponowane w wydmy, kilometry podziemnych żelbetonowych korytarzy i potężne hangary – to wszystko możemy znaleźć w pobliżu wsi Wilkocin, koło Przemkowa na Dolnym Śląsku. Do dziś nie znamy przeznaczenia radzieckiego kompleksu, choć teorii spiskowych na ten temat jest kilka.

Przed wojną znajdował się tutaj niemiecki poligon. Po II w. św. wojsko radzieckie przejęło poligon i utworzyło bazę wojskową. Miejsce było (i jest) owiane mgłą tajemnicy. Baza stanowiła część systemu łączności troposferycznej dalekiego zasięgu-BARS. Znajdowało się tu Zapasowe Stanowisko Dowodzenia Zachodnim Teatrem Działań Wojennych. Jednym słowem: było to centrum łączności wojsk radzieckich w Europie Środkowej. Tak naprawdę nie wiadomo dokładnie do czego służyły bunkry. Jedna z teorii spiskowych mówi, że znajdował się tu ośrodek dowodzenia flotą okrętów podwodnych wojsk Układu Warszawskiego.

8.IV.1991 r rozpoczęto usuwanie wojsk PGWAR (Północna Grupa Wojsk Armii Radzieckiej) z terenów Polski a bazę w Wilkocinie przejęło polskie wojsko. Stacjonowało tu do 1998 r i od tamtej pory budynki ulegają stopniowej degradacji.

W bunkrach stwierdzono obecność 4 gatunków nietoperzy, w tym Nocka Bechsteina. Z tego powodu nie powinno się odwiedzać bunkrów zimą, by nie zakłócać snu „netoperkom” podczas hibernacji.

Oświetlając sufit w komorach, można zauważyć zamocowaną cegłę „dziurawkę” lub drewniane budki. Są to „domki” dla nietoperzy. Wlot jest u podstawy budki. Zdecydowanie różnią się od typowych domków dla ptaków.

 

W okolicy Chocianowa natomiast była to  Jednostka Łączności Troposferycznej BARS 202

 

Jedną minutkę od 2-poziomowego bunkra rzuca się w oczy prześwit między drzewami. Jest tam sporo piachu. Jeśli podejdziesz bliżej, znajdziesz się na „wilkocińskiej wydmie śródlądowej”. Przez wydmy śródlądowe prowadzi ścieżka edukacyjna, która zahacza o bunkry i zaczyna się w Wilkocinie.

 

Skrzynki w ramach GeoŚcieżki CWC - CWG

W pobranym pliku gpx umieść skrzynki:


nieaktywne
ignorowane
założone przez Ciebie
obserwowane
znalezione
Liczba logów w pliku gpx*: 5

*) - dla każdej skrzynki. Dostępne tylko dla formatu "gpx" OK
informacja
Statystyki dla GeoŚcieżki CWC - CWG
Twój stopień zaawansowania dla GeoŚcieżki


0% (znalazłeś 0 z 10 keszy GeoŚcieżki)

Pokaż więcej statystyk

Opinie i komentarze

Dodaj wpis