U gebruikt een oudere browser (IE6, IE7, IE8), die niet wordt ondersteund door de module GeoPath. Deze pagina zal niet goed functioneren, of zijn functies zal aanzienlijk worden verminderd. (U krijgt geen toegang tot het grootste deel van de functionaliteit). Wij adviseren om de nieuwste browsers te gebruiken. (Firefox, Chrome, Opera)
Zapraszam na fascynującą przygodę w naturze! Ścieżka “W Dolinie Lipituchy” znajduje się w okolicach Sawina, w Chełmskim Parku Krajobrazowym. To malownicza trasa o długości 1,8 km, prowadząca przez urokliwe lasy Leśnictwa Borek. Idealne miejsce dla miłośników przyrody, spacerów i obserwacji dzikich zwierząt.
Lipitucha- to niewielka rzeka w dorzeczu Bugu , lewobrzeżny dopływ Uherkii. Źródło rzeki znajduje się we wsi Władysławów niedaleko Chełma i kieruje się na wschód, przepływając przez Chylin. Po wypłynięciu z Chylina wpływa na teren Rezerwatu przyrody Bachus. W rezerwacie tym zmienia kierunek na południowo-wschodni i wpływa do Sawina .Ścieżka prowadzi przez lasy, gdzie można oderwać się od zgiełku miasta i zanurzyć się w naturze.
Zapraszam do odkrywania piękna natury na Ścieżce “W Dolinie Lipituchy”