|
KRAKOWSKI SMOKING | ||
|
|
|||
| GeoPath details | |||
| Mentor (?) |
Inikara | ||
| Completed | 0 times | ||
| Scoring | 173.42 Points | ||
| Number of caches | 24 (0 / 0 / 0) | ||
| % cache finds required to complete GeoPath | 100% ( Geocaches) | ||
| GeoPath type | Thematic | ||
| Publication date | 10-03-2026 | ||
| Owners | Baton123, Inikara | ||
| GeoPath's description | |||
Stało się! Najsłynniejszy krakowski singiel, Smok Wawelski, w końcu przestał narzekać na samotność w jaskini i dorobił się pokaźnej gromadki smoczych bombelków.
Wszystko dzięki krakowianom, którzy zamiast budować kolejne rondo, w ramach budżetu obywatelskiego uznali, że miastu brakuje... więcej gadów. Teraz protoplasta rodu, dłuta Bronisława Chromego, od 1972 dumnie pręży się na kamieniu pod Wawelem i pilnuje, żeby młodzież nie rozrabiała za bardzo.
Te małe bestie to prawdziwe 'dzieci szczęścia' – zaprojektowali je tacy wymiatacze jak Andrzej Mleczko i Edward Lutczyn, a rzeźbiarskiego sznytu nadali im profesorowie z krakowskiej ASP. W przeciwieństwie do starego, młode smoki mają kategoryczny zakaz palenia (nie zioną ogniem), za to każdy z nich ma inną pasję i 'pracuje' w swojej dzielnicy jako lokalny przewodnik po legendach.
Jeśli chcecie zacząć to smocze safari, uderzajcie pod Wawel od strony ul. Smoczej (nazwa nieprzypadkowa!). Gdy już odhaczycie fotkę z 'szefem wszystkich szefów', możecie ruszyć w miasto.
Zapraszamy na szlak – uważajcie tylko, żeby nie nadepnąć na któregoś malucha, bo choć nie gryzą, to mają bardzo fotogeniczne miny!
Aby zdobyć kesza finałowego musicie zbierać literko-cyferki, które są ukryte w logbookach. Nie zapomnijcie ich spisać! Natomiast logistycznie, sugerujemy najpierw zdobywać kesze w centrum, a potem udać się na te w okolicach współrzędnych finału. Powodzenia!
| Caches in this GeoPath KRAKOWSKI SMOKING |
|