Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
geocache GeoPaths
GeoPath name
GeoPath type What is this?HelpHelpSpecifies the type of GeoPath. If the majority of caches are arranged in a line, or form a design on the map, set Geo-sketch . If the majority of caches highlight a tourist attraction (e.g. a famous building, museum, etc.) set Touristic . If the majority of caches show off a natural feature (e.g. a mountain peak, viewpoint, etc.) set Nature . If the caches have a common theme (e.g. cathedrals, famous authors, etc.) set Thematic . If you think your GeoPath should be in another category which is not listed, contact the OC Team cog (at) opencaching.pl
% cache finds required to complete GeoPath
What is this?HelpHelpAfter logging a percentage of the caches, the user may log the GeoPath as completed
GeoPath Description

Start a new GeoPath
Waypoint Cache name belongs to GeoPath  
(No caches to display)
GeoPaths
Number of displayed GeoPaths: {displayedPowerTrailsCount} Display options
Name Type {statusOrPoints} Publication date Number of caches Completed


Ciekocki Spacerek

GeoPath details
Mentor (?)HelpMentorThe mentor is the person who created the GeoPath. Androvero
Visibility
Completed 9 times
Scoring 121.55 Points
Number of caches 17 (0 / 0 / 0)
% cache finds required to complete GeoPath 76% ( Geocaches)
GeoPath type Geo-sketch
Publication date 07-07-2024
Owners Androvero
GeoPath's description


      O wsi Ciekoty można poczytać sobie tutaj:

                                                     https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciekoty


  Dojazd z Kielc autobusem miejskim nr 10 lub (informacja aktualna na lipiec 2024) busikiem "Oparka".
 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------


          Geościeżkę "Ciekocki Spacerek" tworzy 17 skrzynek, które można zdobywać w dowolnej kolejności, czasie i w dowolny sposób. Jeśli jednak mogę coś zasugerować: miejsca ukrycia po połączniu wzdłuż dróg / ścieżek - tworzą dwie pętle stykające się ze sobą, czyli "ósemkę".  Cała trasa liczy około 9 km  - !!! >>  szkic trasy załączam jako obrazek do opisu skrzynki "Zagajnik Literacki" (OP9K2K).


          Jako że ścieżka nazywa się "Ciekocki Spacerek" - najlepiej zaliczyć ją pieszo. Trasa w większości przebiega bocznymi, szutrowymi i leśnymi drogami, a na odcinku drogi "Ciekoty - Mąchocice" jest ścieżka rowerowa.  Można też spokojnie rowerem (do dwóch ze skrzynek trzeba będzie dojść pieszo i zostawić rower przy drodze, a około 200 m leśnej drogi średnio nadaje się do jazdy, więc trzeba będzie poprowadzić - o tym przy opisie trasy).
 Samochodem to już jak się ktoś uprze (wyłączony dla aut odcinek między skrytkami "Windą do nieba" i "Dziwna natura" / brak przejazdu przez Lubrzankę pomiędzy skrytkami "Sejf fundatorów krzyża" i "Krzyż pod Radostową").  Zatem jeśli auto, to najlepiej z bagażnikiem rowerowym - parkujemy pod Szklanym Domem i dalej dwa kólka na "dwóch kółkach" (albo pieszo jak zasypie śniegiem;)).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      SUGEROWANA KOLEJNOŚĆ ZDOBYWANIA SKRZYNEK


      1 - Zagajnik Literacki  /  2 - Kaplica w Ciekotach  /  3  - Matka Boska Ciekocka  /  4 - Angry Birds  /  5 - Wielki Dąb  /  6 - Windą do nieba  /  7 - Blair Witch Project  /  8 - Bachor na gałęzi  /  9 - Domek Ciekoludka  /  10 - Las drewniany - Krzyż szklany  /  11 - Dziwna natura  /  12 - Dzika Jabłoń  /  13 - Kloszardinio  /  14 - Sejf Fundatorów Krzyża  /  15 - Krzyż pod Radostową  /  16 - Czarne stopy  /  17 - Śluza w Ciekotach


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    OPIS TRASY


     Zaczynamy na tzw. "Żeromszczyźnie", przy Szklanym Domu i Zalewie Ciekockim. Zmotoryzowani mogą tu zaparkować, dojeżdżający autobusem wysiadają na przystanku "Ciekoty / Żeromszczyzna" (końcowy), rowerzyści > wiadomo ;) 


        Po zaliczeniu skrzynki "Zagajnik Literacki" wychodzimy z terenu Żeromszczyzny, mijamy sklep Dino i wychodzimy na drogę z Wilkowa do Cedzyny (w lewo) - ścieżką rowerową dochodzimy do skrętu w prawo (drogowskaz "Łysogóry") - skręcamy. Na tym odcinku zaliczamy  skrzynki "Kaplica w Ciekotach", "Matka Boska Ciekocka", i "Angry Birds".  Uwaga dla rowerzystów: do "Angry Birds" ciężko będzie dojechać - proponuję zostawić rower przy skrzynce "Matka Boska Ciekocka" (dlatego polecam zabrać jakieś rowerowe "zapięcie").


       Kierujemy się w stronę wsi Brzezinki i tuż przed nią skręcamy w szutrową drogę w prawo (droga pożarowa nr 6). Na tym odcinku zaliczamy skrzynki "Wielki Dąb", "Windą do nieba" i "Blair Witch Project". "Wielki Dąb" jest drugą skrzynką problematyczną dla rowerzystów - proponuję zabezpieczyć rower gdzieś przy drodze.


      Za skrzynką "Blair Witch Project" skręcamy w prawo, przez szlaban w leśną drogę. Trzymając się cały czas "głównej" drogi dojdziemy do części Ciekot z domkami letniskowymi. Na tym odcinku zaliczamy skrzynki "Bachor na gałęzi", "Domek Ciekoludka", "Las drewniany - Krzyż szklany", "Dziwna natura" i "Dzika Jabłoń". Między skrytkami "Las drewniany ..." i "Dziwna natura" jest odcinek drogi rozjeżdżony przez sprzęt leśników (głębokie koleiny) - te 200 m ciężko przejechać rowerem.
       Po zaliczeniu "Dzikiej Jabłoni" wychodzimy na asfalt, który doprowadzi nas do skrzynki "Kaplica w Ciekotach" gdzie zamykamy Pętlę nr 1. 


      Przy Kaplicy w lewo, dochodzimy do drogi "Wilków - Cedzyna" i skręcamy w prawo. Na tym odcinku zaliczamy skrzynki "Kloszardinio" i "Sejf Fundatorów Krzyża".


     Po skrzynce "Sejf" kierujemy się nadal główną drogą (ścieżką rowerową) w stronę Mąchocic / Cedzyny. Po około 600 m po lewej stronie będzie wiatka i mostek przez Lubrzankę. Przechodzimy - na tym odcinku zaliczamy skrzynki "Krzyż pod Radostową", "Czarne Stopy" i finałową "Śluza w Ciekotach".  Voila! Jesteśmy z powrotem na Żeromszczyźnie!


------------------------------------------------------------------------------------------------------------
   CO SIĘ PRZYDA?


    Na pewno weż coś do pisania (długopis do logowania, kartkę jeśli z jakichś powodów nie robisz zdjęć telefonem ;)). Osobom używającym okularów do czytania polecam je zabrać (cyferki do ustawiania szyfrów są małe).  W okresach pozazimowych coś na komary do lasu i coś na kleszcze na łąkę. W okresach mokrych dobre buty. Rowerzyści "zapięcie" rowerowe (żeby przypiąć rower na kwadrans).  Niektóre "mechanizmy" skrzynek są naoliwione - jeśli nie chcesz mieć upapranych łapek to weź coś do ich wytarcia albo jednorazowe rękawiczki.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Geościeżka "Ciekocki Spacerek" pokazuje ciekawe miejsca w Ciekotach i piękne "okoliczności przyrody" w sąsiedztwie. Myślę, że idealnie nadaje się do zdobywania jej z dziećmi (jest tu sporo zagadek i elementów fantastycznych).


POWODZENIA!

Caches in this GeoPath Ciekocki Spacerek

include following caches in gpx file:


inactive
ignored
placed by you
watched
founded
Logs count in gpx file*: 5

*) - for each cache. Available only for "GPX" files OK
information
Statistics for this GeoPath Ciekocki Spacerek
Your progress on this GeoPath


0% (You found 0 from 17 Caches in the Geopath)

Show more statistics

Opinions and comments

Log your visit