|
LEŚNA DOLINA | ||
|
|||
GeoPath details | |||
Mentor (?)![]() |
uhuhu | ||
Completed | 21 times | ||
Scoring | 290.15 Points | ||
Number of caches | 37 (0 / 0 / 0) | ||
% cache finds required to complete GeoPath | 80% ( Geocaches) | ||
GeoPath type | Touristic | ||
Publication date | 03-07-2020 | ||
Owners | marass1111 , RoDaJJ , uhuhu , Lumen , Zuza007 , BikeTeamKalashnikov | ||
GeoPath's description |
Leśna Dolina to dawny głogowski las miejski, sąsiadujący z założoną w połowie XVIII wieku osadą Głogówko, w której mieściła się nawet część sanatoryjna. Leśna Dolina była popularnym miejscem spacerów i rekreacji dawnych głogowian, chętnie przybywających także do leśniczówki w sercu lasu (dziś obiekt noclegowo-restauracyjny należący do KGHM Polska Miedź). Obszar lasu okalają miejscowości: Głogówko i Kulów od zachodu, Krzekotów i Krzekotówek od południa, Gola od wschodu.
Kilka lat temu Gmina Kotla i Nadleśnictwo Głogów utworzyły na obszarze Leśnej Doliny ponad 30 km ścieżek edukacyjnych i tras rowerowych, z licznymi punktami postojowymi i edukacyjnymi. Dodatkowo we wschodniej części kompleksu wyznaczono ścieżkę biegową "Wolność jest w naturze". Szczegółową mapkę oraz przyjemny filmik promocyjny można obejrzeć na stronie:
http://kotlactive.pl/sport/trasy-rowerowe/sciezka-dydaktyczna-lesna-dolina
Geościeżka pokaże Wam różne ciekawe miejsca zarówno w miejscowościach okalających kompleks leśny, jak i w samej Leśnej Dolinie.
Najwygodniejszym sposobem poruszania się po okolicy na pewno jest rower - leśne ścieżki są w doskonałym stanie i bardzo przyjemnie się po nich pedałuje. Natomiast keszerzy korzystający z dwuśladów mogą ułatwić sobie zadanie, podjeżdżając do miejscowości Głogówko, Kulów, Gola oraz na parkingi leśne: przy drodze Krzekotów - Gola i w sercu Leśnej Doliny (tutaj wjazd i wyjazd jest możliwy wyłącznie brukowaną drogą od południowego wschodu). Nie ma możliwości przejechania samochodem przez lasy w osi wschód - zachód, trzeba po prostu objechać je albo od północy (Kulów - Zaszków - Krzepielów - Małe/Nowe/Stare Drzewce - Gola), albo od południa (Głogówko - Krzekotówek - Grodziec Mały - Serby - Krzekotów).
Dla keszerów przybywających keszowozami mamy prościutką mapkę z zaznaczonymi drogami i miejscami parkingowymi. Możecie ją sobie ściągnąć pod tym adresem.
Tereny i kesze są generalnie przyjazne dla zdrowia. Weźcie coś do pisania i pęsetkę. Przed wyprawą warto zapisać sobie skrzynki offline - zdarza się, że w leśnych ostępach zasięg słabnie lub ucieka.
Pozdrawiamy i życzymy dobrej zabawy!
Założyciele
Caches in this GeoPath LEŚNA DOLINA |
|